Wpis z mikrobloga

@DizzyEgg: jestem z Radomia, bywałem w różnych miejscach w Polsce i zagranicą i moim zdaniem jest dobrym miejscem do życia jeżeli nie posiadasz potrzeb kulturalno-spolecznych. Blisko stolica ma być połączenie szybkiej kolei z Warszawa, lotnisko jeżeli otworzą to też na plus, tańsze mieszkania niż w większych miastach, trochę patusow szczególnie widocznych wieczorami w weekendy.
  • Odpowiedz
co to znaczy? Nie ma tam nie wiem, kawiarni, klubów sportowych, bibliotek, barów, klubów, potańcówek, etc?


@DizzyEgg: są. A jak chcesz jechać na jakiś większy koncert / event, to Warszawa jest blisko. Co do żuli i patusów to nie jest ich więcej niż w innych miastach.
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: Problemem miasta jest brak gospodarza i wieczne potyczki między radą miasta i prezydentem (bo na zmianę są różnych opcji politycznych). Efektem są np. zaniedbane chodniki i malowane bez sensu ścieżki rowerowe (np. na dziurawym asfalcie) czy sytuacja, gdzie parę większych inwestycji miejskich (jak np. sala widowiskowo-sportowa) nie jest odpowiednio nadzorowana, bo w magistracie wolą się obrzucać g...
Ale też nie wydaje mi się, by to był aż taki ewenement na
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: kawiarnie, biblioteki, bary, restauracje są, z ciekawych klubów sportowych Radomiak, ale można tu potrenować w zasadzie większość popularnych sportów. Jeżeli chodzi o kluby i potańcówki moim zdaniem dość słabo, chodzę bardzo rzadko, ale ogólnie zjeżdża się sporo ludzi spoza miasta i jest trochę chamówa. Komunikacja miejska ok, szybki dojazd do Warszawy. Mieszkałem w Lublinie i za granicą, ale zawsze chętnie tu wracałem.
  • Odpowiedz
@DizzyEgg: uczciwie nie jest źle, jest sporo dobrych knajp, basen, dwa kina, a w razie czego to jedziesz do wawy godzinę. Jedyne co jest naprawdę złe to drogi. Moja mama ciągle mieszka w Radomiu, więc jestem w zasadzie co weekend.
  • Odpowiedz
jak byście porównali Łódź z Radomiem? Gdzie się bardziej opłaca?


@DizzyEgg: łódź porównałbym do X, a Radom do D -> razem XD, które jednocześnie jest odpowiedzią na drugie pytanie
  • Odpowiedz