Wpis z mikrobloga

Sezon 20 - Zmiana warty
Prolog - sezon ten nieoczekiwanie stał się historycznym pod względem świetnej skuteczności, która dała nowy rekord rozgrywek. Ponadto media pisały o zmianach w klubie, miało dojść do zmiany właściciela. Czy zmiany te przyniosą coś nowego? Zobaczymy niedługo...
---------------------------------------------------
1.1 Przebieg sezonu
---------------------------------------------------
Tak jak wspomniałem, pomimo mojej wiedzy na temat zespołu, jego potencjału i umiejętności, zupełnie nie spodziewałem się tego jak bardzo rozhulają się nasi zawodnicy. Początek sezonu jednak nie wskazywał na to, że może tak być. Pierwszy mecz sezonu, finał Superpucharu Polski z Górnikiem Zabrze wygraliśmy po męczarniach, do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne. Dlaczego po męczarniach? Powołania na Mundial, brak kluczowych zawodników, swoją drogą Mundial bardzo udany, bo Polska zakończyła swój udział dopiero na półfinale. Wyjątkowo rozegraliśmy tylko jeden sparing, mianowicie z Konyasporem, wygrany 3-0. Jak sezon zaczęliśmy spokojnie od wygranej z Legią 3-1, tak później drużyna... no odpaliła. W kolejnej kolejce wygrywamy z Jagiellonią 10-0 i tutaj chyba za dużo nie powiem. 15 wygranych w tym 6-1 z Motorem Lubin, 6-1 z Termalicą, czy 7-0 z Wisłą przy 2 remisach. Ważniejsza jest Liga Mistrzów, w której znowu raczej się nam nie przyszczęściło. Fakt, wychodzimy z grupy, gdzie graliśmy z Realem Madryt, Juventusem i CSKA Moskwa. Ba, wygrywamy nawet z Juve i Realem u siebie, jednak w 1/8 znowu trafiamy na Liverpool. I tu historia się kończy, pierwszy mecz remisujemy 1-1, drugi przegrywamy 1-3. Oczywiście przed tym wróciliśmy na krajowe boiska, gdzie znowu zdarza nam się demolować rywali, 5-0 z Rakowem, 8-0 ze Śląskiem Wrocław, czy 9-0 z Koroną Kielce. Zdarzyła nam się jednak jedna wpadka, Jagiellonia zrewanżowała się nam za wynik z rundy jesiennej, może nie tak okazale, bo 1-2. Jeżeli chodzi o porażki, to była to nasza jedyna porażka w sezonie. Po tym meczu notujemy 12 wygranych z rzędu i jedynie szkoda ostatnich trzech kolejek, które remisujemy, bo rekordy, które pobiliśmy, mogły być jeszcze bardziej okazałe. Mianowicie chodzi tu o rekord zdobytych punktów w lidze i rekord zdobytych bramek, a ten drugi rekord wyśrubowaliśmy naprawdę mocno, co zobaczycie na screenie.
W Pucharze Polski radzimy sobie bez większych problemów i ostatecznie wygrywamy, tak samo zdobywamy mistrzostwo Polski, bijąc rekord punktów, który poprzednio wynosił 88.
Zmiany, o których wspomniałem na początku, zaczęły się jeszcze w tym sezonie i mimo to, że mógłbym napisać o nich w kolejnym wpisie, gdyż zakończyły się w kolejnym, to jednak napiszę o nich w tym wpisie.
Media trąbiły o zmianie właściciela, o potencjalnych inwestorach, a że nigdy nie miałem do czynienia z sytuacją, gdzie jakiś inwestor przejmuje klub, to nie wiem, czy nowy właściciel ma zamiar (za)inwestować w klub.
Z wiadomości, którą dostałem, dowiedziałem się, że nowy prezes "zgodnie z kampanijną obietnicą" złożył ofertę za jakiegoś kozackiego piłkarza z ligi chorwackiej, opiewającą na kwotę 26 mln €, może i lepiej, że transfer ten nie doszedł do skutku, bo nie wiem, czy nowy właściciel by wyłożył pieniądze, czy nie. Ponadto dowiedziałem się też, że "na tym etapie dalsze inwestycje nie są planowane", więc możliwe, że jest to ktoś, kto ma zamiar inwestować w klub, mogę się mylić, więc jak ktoś byłby mi w stanie podpowiedzieć, to dziękuję!
---------------------------------------------------
1.2 Awans do Ekstraklasy:
---------------------------------------------------
1. Pogoń Szczecin
2. Zagłębie Lubin
Wisła Płock (po barażach)
---------------------------------------------------
2. Skład, transfery i rozwój
---------------------------------------------------
Do klubu przyszło dwóch młodych napastników, zabezpieczam się na wypadek sytuacji, gdzie nie byłbym w stanie, bądź nie chciałbym spełniać chorych oczekiwań finansowych zawodników i ich agentów, ale też po prostu na wypadek tego, że czas się nie cofa, zawodnicy nie stają się młodsi, więc jest to po prostu opcja na przyszłość.
W związku z tym musiałem się pozbyć któregoś z napastników, gdyż powoli na tę pozycję, było za dużo graczy. Traf padł na Irlandczyka. Odszedł też jeden ze skrzydłowych, był już bliżej końca kariery. Nie dość, że był już głębokim rezerwowym, to wygryzali go o wiele młodsi gracze, wychowankowie klubu.
---------------------------------------------------
3. Co dalej?
---------------------------------------------------
Klasycznie, utrzymać miano najlepszej drużyny w Polsce i znowu bić się w Europie.

Oczywiście zapraszam do zadawania pytań i dyskusji, miłej nocy ( )
#widzew #footballmanager #makewidzewgreatagain
Pobierz druglord - Sezon 20 - Zmiana warty
Prolog - sezon ten nieoczekiwanie stał się histor...
źródło: comment_1629849876E5LeicT4H95pm2BCjD2yu7.jpg
  • 4