Wpis z mikrobloga

Według danych, 67% rolników zagłosowało w ostatnich wyborach na PIS. Sądzicie , że teraz będzie inaczej? Głównie ze względu na działania Agrounii. Nie wiem na ile ich szef jest zmotywowany, aby #agrounia weszła do Sejmu ale sądzę, że mają szansę zmniejszyć odsetek głosując poniżej 50%. Ale może jestem w tej kwestii naiwny. Może są tu jakieś rolne mirki i lepiej wiedzą jakie są nastroje wśród rolników?
#4konserwy #neuropa #bekazpisu #rolnictwo
  • 3
@Nobody32: Z tymi 67% to się nie rozpędzaj bo to tak jakbyś napisał, że 92% ludzi w polsce to katolicy i oni chodzą co tydzień do koscioła. U mnie w gminie jest około 5 tys. osób, gmina jest całkowicie rolnicza, a tylko może z kilkanaście gospodarstw jest takich które są rentowne. Reszta to rolnik tylko z nazwy, który ma 3ha jakiś piachów, KRUS i gównorobotę na jakimś tartaku na czarno i
@Nobody32 popytalem paru rolników o te prostesty itd. to z tymi co gadałem mówili, że mają się dobrze a nawet b.dobrze przez ostatnie 5 lat, a protestują Ci co biorą garściami kredyty a potem spłacić tego nie potrafią
@willyfog: więc można powiedzieć, że najbardziej protestują ci, którzy mają najwiecej do stracenia, ci którzy nie mogą spłacić zobowiązań. To zrozumiałe. Protestują hodowcy trzody, bo rząd gówno robi z ASF.
@Nobody32: ogólnie rzecz biorąc, to koszty produkcji, niezależnie od tego co rolnik hoduje lub uprawia poszły ostatnio dramatycznie w górę. Paliwo, nawozy, środki ochrony roślin, maszyny i części zamienne, bo stal droga, no i wiele innych. Imo PiSowi spadnie w