Wpis z mikrobloga

#pytanie do #rozowepaski
Czy któraś z Was stosuje wkładkę niehormonalną #gynefix? Już jestem praktycznie zdecydowana, że chcę zmienić hormonalną antykoncepcję na tę niehormonalną, (podobno dobrą dla kobiet, które wcześniej nie rodziły) ale chciałabym poznać opinie osób, które mają założoną. Trochę stresuje mnie ta decyzja, bo jestem #childfree, z hormonów korzystam od dawna i jak na razie wpadki nie było, a teraz zmiana będzie na zupełnie coś innego, coś z czym nie miałam nigdy do czynienia i o czym niewiele wiem mimo przeczytania kilku stron googla. Do tego sposób montażu tej wkładki też jest trochę niepokojący bo jest zaczepiana o mięsień macicy (w sumie to trochę taki implant?) i nie wiem czy z bolesnymi miesiączkami takie coś to dobry pomysł (ginekolog nic o tym nie wspominała).


#antykoncepcja #zdrowie #hormony
Pobierz c.....a - #pytanie do #rozowepaski
Czy któraś z Was stosuje wkładkę niehormonalną #g...
źródło: comment_1629799444sEdNZGv2pLfW294mz624A9.jpg
  • 12
@BarkaMleczna: jestem już po dwóch rozmowach z ginekolog na temat tej wkładki. Opisywała ją w superlatywach, że serio super, że jeśli dobrze rozumiem tworzy środowisko niesprzyjające plemnikom (jest miedziana, to główny powód dla którego wybija wszystko co w środku), jest obojętna dla organizmu, a nawet bardziej na plus bo miedź jest antybakteryjna itd, jest mała, przeznaczona dla kobiet które nie rodziły. I najważniejsze, że ma lepsze wyniki niż zwykła anty hormonalna,
@Kanarynka: właśnie tego nie wiem, myślę, że jest podobnie do innych wkładek z miedzi. Za tydzień idę na ostatnią konsultację przed założeniem wkładki to mam to na liście pytań i się dowiem (nie, jak co wystarczy jedna wizyta by założyć tę wkładkę, po prostu ja to tak rozciągam ze strachu xD)
@ciemnienie: tu jest kwestia wielkości, ta ma zupełnie inną budowę niż tradycyjna wkładka miedziana po której wiele kobiet się uskarżało na ból podczas miesiączki, do tego przez sznureczek z małymi walcami ma być bardziej giętka i siedzieć na miejscu spokojnie przymocowana wyżej do mięśnia. Stąd też określenie, że jest dla kobiet, które nie rodziły bo po prostu jest znacznie mniejsza, a przynajmniej tak mówi ulotka i moja gin.
@ciemnienie: dzięki! Ja głównie chcę się pozbyć hormonów stąd też kierunek wkładki miedzianej tylko o tych tradycyjnych słyszałam właśnie sporo negatywnego, że boli podczas miesiączki itd. Liczę, że te małe spowodują, że nie będzie bolało. Oby.