Wpis z mikrobloga

#pytanie #kuchnia #mieszkanie

Mirki, urządzamy się z narzeczoną i jesteśmy na etapie wybierania zlewozmywaka i baterii. Natrafiliśmy na baterie, które mają opcję filtrowania. Z tego co się zorientowałem to sama bateria nie ma filtra wewnątrz tylko trzeba założyć jakiś dodatkowy pod blatem.

No i pytanie: czy ktoś z was ma takie rozwiązanie? Podzielcie się proszę doświadczeniami :) szukamy wkładu jak to działa, czy warto, czy jest wygodne itp
  • 9
@sayda: Nie bardzo widzę zastosowanie. Będziesz filtr zużywał do mycia naczyń? Już lepiej zwykły dzbanek, żeby wodę do picia/ekspresu filtrować tylko. Co innego jakbyś dom budował i miał filtr na całą instalację. Wtedy i mniej kamienia pod prysznicem i mniej w pralce, więc miałoby to sens. Na jeden kran w kuchni nie ma to sensu IMO.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sayda: Brita ma taka wylewke z osobnym filtrem. Z jednej "dziurki" leci normalna woda, z drugiej odpalanej drugim kranikiem przefiltrowana. Mam u siebie i u rodzicow - super sprawa, absolutnie zero kamienia w czajnikach, a wczesniej mnostwo bylo. Filtr pod blatem zaleznie od twardosci wody wymieniasz co kilka miesiecy, masz w wylewce diode wskazujaca koniecznosc wymiany. Lepiej dziala od dzbanka, bo zona na mnie nie krzyczy, ze znowu nie napelnilem.
@sayda: Woda z wodociągów w większości miejsc w polsce spełnia dosyć wysokie normy i jakiekolwiek dodatkowe filtrowanie jej to zawracanie dupy albo maskowanie problemu który powinien zostać rozwiązany przez zarządcę nieruchomości.
@dran2: Ja wodę filtruję filtruję np. przed wlaniem do czajnika, nie dlatego, bo z wodą jest coś nie tak, tylko dlatego, bo po prostu masz cały czas czysty czajnik, bez kamienia.