Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki, wybaczcie że wołam tyle tagów, ale może ktoś miał podobny problem.
W tym roku 31 lvl i zaczęło dziać się coś z moim wzrokiem, dokładniej mówiąc pojawiły się:
-ghosting - nad białymi napisami na czarnym tle, diodami, albo ledami w samochodach widzę ich 2 przezroczysty obraz;
-starbursts/halo - od takich źródeł światła jak żarówki, latarnie, światła samochodów w nocy
-męty - pojawiły się jakiś czas później, albo dopiero je zauważyłem;
-lekkie śnieżenie kiedy patrzę na niebo (wydaje mi się że bardziej przy zachmurzonym) i lekki światłowstręt

Od paru lat choruje na chorobę Crohna i na początku roku brałem sterydy.
Nie wiem czy może to mieć z tym coś wspólnego, ale lepiej wspomnieć.

Byłem u jakiegoś miejscowego okulisty ale typ zrobił jedno badanie, powiedział że lekki astygmatyzm, najmniejsza z możliwych wad i wcisnął mi okulary, które nic nie dają.
Później poszedłem do poradni okulistycznej, tutaj już porobili więcej badań, jednak doktor stwierdził że w sumie nic nie widzi i że może to być lekki astygmatyzm. Sprawdzał różne szkła, ale też na nic.
W sumie nie wiem w jakim kierunku zrobić badania, może stożek?

#wzrok #oczy #okulista #zdrowie #lekarz #medycyna #okulistyka #stozekrogowki
ImbaChobo - Mirki i mirabelki, wybaczcie że wołam tyle tagów, ale może ktoś miał podo...

źródło: comment_1629728844zshL2uqH6MyGb1ahxU2XLK.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ImbaChobo: skonsultuj z innym okulistą.

Okulary czy są dobrze dobrane sprawdz u optometrysty. On się zajmuje doborem korekcji. Koszt wizyty Ok 50 zł. Weź na wizytę swoje okulary to się od razy dowiesz czy są dobrze dobrane.
Od siebie dodam że mam lekki astygmatyzm i w okularach nie mam jego korekcji bo to nic nie zmienia u mnie. Wiec albo masz okulary nie potrzebne albo juz ta korekcja jest potrzebna. Dlatego