Wpis z mikrobloga

Niemcy mają niektóre jogurty w szklanych słoikach, w Polsce nie widziałam takich, ale może gdzieś już są. To dla mnie najbardziej eko rozwiązanie.


@oficjalniemartwa: da się dostać, ale to głównie niemiecki Almighurt. Bakoma chyba też miała jakieś swoje, ale też bardziej premium niż zwykłe, no i widuje je bardzo rzadko. Zdarzają się mniej popularne produkty w szkle, ale to już naprawdę rzadkość z niewielkim udziałem w rynku. Nie ma się co
  • Odpowiedz
@kelesky: to ja jestem jedną z tych osób co jadła ten jogurt łyżeczką do niego dołączoną - gdy jeszcze była długa i plastikowa - nie chciało mi się w pracy do szafki po metalowa iść xD niestety gdy już jest ta drewniana muszę dupę ruszyć bo jest za krótka i nie wygodnie się nią je ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@kelesky: Też nie jestem jakimś eko świrem, ale też mnie wkurza jak kupuję 100g produktu a do tego dostaję masę śmieci. I ostatnio zwracam na to uwagę żeby na ile to możliwe brać produkty które jednak wytworzą mniej śmieci. Np. zamiast 10 produktów po 100g to np. 1kg itd. Tu może być np. przykład ryżu, kasz itp. Nie dość że wychodzi taniej to jeszcze dużo mniej śmieci.
  • Odpowiedz
@kelesky: Od kiedy marnowanie drewna na takie łyżeczki jest eko? Eko łyżeczka to taka, którą można użyć tysiące razy. Zwyczajna, metalowa do #!$%@? nędzy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kelesky: A najlepsze, że większość ludzi w ogóle tej łyżeczki nie potrzebuje, bo jedzą metalowymi.
  • Odpowiedz
a do tego dostaję masę śmieci


@wilkor: też mnie to wkurza. Z wieloma produktami tak jest, nie tylko ze spożywką. Fancy opakowania, nieraz wydziwiane, żeby tylko podkreślić (często rzekome) "premium" produktu. Otworzę i do śmieci.

Pamiętam jak wyszedł Mi Band 1 - przychodził w szarym, tekturowym pudełku. To było piękne (wrzucam w załączniku)!

A i boli mnie inna rzecz (sorki, muszę się komuś wygadać, nawet jeżeli to przeczytasz tylko ty z
dzek - > a do tego dostaję masę śmieci

@wilkor: też mnie to wkurza. Z wieloma prod...

źródło: comment_1629925971RlKtfev3XCzgM26H2GZfvm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz