Wpis z mikrobloga

@kelesky: dają drewniane, bo plastikowych dawać nie mogą.

Od soboty 3 lipca 2021 r. w UE nie będzie można wprowadzać do obrotu: plastikowych patyczków higieniczne, jednorazowych widelców, noży, łyżek, pałeczek i talerzy, jednorazowych słomek i mieszadełek do napojów, a także patyczków mocowanych do balonów. .
  • Odpowiedz
@kelesky: nie mówię że tak jest, ale jest też plastik robiony ze skrobii, który rozkłada się 6 tygodni. Może to właśnie takie opakowanie. A może nie. Bo nie sprawdzałem xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@kelesky: A w sumie zapytam, w jakim innym pojemniku taki jogurt ma sens?

Papierowy to nie, bo przesiąknie, szklany to też raczej nie..

Jaki jest materiał z którego można to robić? Plastik pochodzący 100% z recyklingu (o ile teraz tak nie jest)
  • Odpowiedz
@kelesky: Ja jestem "pro eko", ale też uważam coś takiego za żenadę. Moim faworytem jest brandzlowanie się banku Credit Agricole, że tworzą biodegradowalne karty z eko tworzywa - w końcu po morzach, lasach i chodnikach leży tyle kart kredytowych XD
  • Odpowiedz
@kelesky: Ja najbardziej lubie jak te wszystkie wielkie firmy przerzucaja na nas odpowiedzialnosc za swoje smieci, badzmy eko i #!$%@? zakretke do jednego kosza, butelke do drugiego, etykiete do trzeciego. Kubek po jogurcie to najlepiej umyj przed #!$%@?. My zapakujemy to w tone plastiku a ty frajerze nie dosc, ze nam za ten plastik zaplaciles to jeszcze wyrzuc to tak jak my chcemy, a no i jeszcze ci smieci podrozeja dwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@kelesky: mój hit to Kinder Joy gdzie do plastikowego opakowania, z plastikowymi folijkami i plastikowa zabawka dodają PAPIEROWĄ szaptułke która psuje smak tego kremu bo rozmięka i kurde czuję jakbym lizała tekturę pokryta kremem.
  • Odpowiedz
@kelesky można się czepiać, ale z niczym nie ściemniają.

Masz nową łyżeczkę? Masz.
Masz eko? Masz, bo się rozkłada.

Nikt nie umieścił informacji o nowym eko opakowaniu, to sobie sami dopowiadają klienci i taki był cel, dajemy detal, a ludzie całość odbierają nieco inaczej.
  • Odpowiedz