Wpis z mikrobloga

Krótko o sytuacji na granicy

Ledwo skończyła się awantura o „Lex TVN”, więc potrzebowaliśmy kolejnego bodźca, by rozemocjonować naród po raz setny. Tym razem poszło o grupę imigrantów (bądź uchodźców, różnie się to interpretuje). Część polityków i aktywistów próbuje pomóc grupie znajdującej się pod polsko-białoruską granicą w okolicach Usnarza Górnego. Pojawia się przy tym mnóstwo komentarzy „symetrycznych”, które porównują TVN do TVP (że niby ta sama propaganda). „Nie popierałem Lex TVN, ale jak zobaczyłem co oni mówią o imigrantach, to jednak uważam, że PiS dobrze zrobił”. Tego typu teksty pojawiają się w internecie. Akurat w tym momencie. Zaledwie kilka dni później.

„Wszystko dla Ojczyzny” - fanpage na Facebooku zachwala jednego żołnierza wojska polskiego, który trzyma tabliczkę z napisem „***** TVN i PO” i narodowcy są zachwyceni. Ci bardziej „sceptyczni” obserwatorzy zauważają, że nie jest to dobry znak, bo wojsko powinno być apolityczne.

Czy Straż Graniczna robi dobrze? Tu pole do popisu w dyskusji jest przeogromne. Jeden powie, że bronią naszych granic i robią świetną robotę, inni że to „bandyci” i że „nikt nie jest nielegalny”. Moim zdaniem, żeby zakończyć ten spór, wystarczyłoby pomóc tym ludziom w przedostaniu się do najbliższego przejścia granicznego, by mogli tam postarać się o azyl. Z tego co wiem, najbliższe takie jest w Kuźnicy Białostockiej, która oddalona jest od nich o 30 km. Pamiętajcie, że PiS wpuścił do kraju dziesiątki tysięcy takich osób, a to co się teraz wyczynia, to gra pod publiczkę i próba naprawy wizerunku w chwili, gdy rządzącym idzie coraz gorzej w sondażach.

#imigranci #bialorus #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa #4konserwy
Cukrzyk2000 - Krótko o sytuacji na granicy

Ledwo skończyła się awantura o „Lex TVN...

źródło: comment_16297082335aJWospqaqPfyIjRAM0U4w.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Cały czas powtarzam, że można być sceptycznym wobec przyjmowania uchodźców. Ale można połączyć ten sceptyzm z brakiem rasistowskich komentarzy i robienia wideł z igieł.
Mozna również zachować pragmatyzm - np. wpuścić ich w świetle kamer, a potem po cichu im podpowiedzieć, że Niemczech to pożyją sobie na wyższym poziomie. I wilk syty i owca cala.
No, ale lepiej wylewać jad i dawać argument za granicą, by nazywać nas rasistami i
  • Odpowiedz
@PrzeKomentator: straż graniczna po części zachowuje się dobrze. Ich zadaniem jest ochrona granicy. Dochodzą jednak do mnie słuchy, że oni rzekomo utrudniają im przedostanie się do przejścia granicznego (nie wiem czy jest to informacja prawdziwa, więc nie używam jej jako argumentu). Wystarczy, że przejdą granicę legalnie i nagle połowa argumentów przeciwników się burzy.
  • Odpowiedz
@Cukrzyk2000: Mozna również zachować pragmatyzm - np. wpuścić ich w świetle kamer, a potem po cichu im podpowiedzieć, że Niemczech to pożyją sobie na wyższym poziomie. I wilk syty i owca cala.


ale im przecież chodzi o to żeby wszyscy widzieli, że nikogo nie wpuszczają. elektorat się cieszy, bo jest w końcu twardy, nieugięty rząd polski dla Polaków - PiS wygrywa.

No, ale lepiej wylewać jad i dawać argument za granicą,
  • Odpowiedz
rzekomo utrudniają im przedostanie się do przejścia granicznego (nie wiem czy jest to informacja prawdziwa, więc nie używam jej jako argumentu)


@Cukrzyk2000: jest nieprawdziwa, bo takie dotarcie odbywałoby się po stronie Białorusi, a tam nasi nie mogą wchodzić
  • Odpowiedz
Moim zdaniem, żeby zakończyć ten spór, wystarczyłoby pomóc tym ludziom w przedostaniu się do najbliższego przejścia granicznego, by mogli tam postarać się o azyl. Z tego co wiem, najbliższe takie jest w Kuźnicy Białostockiej, która oddalona jest od nich o 30 km


@Cukrzyk2000: Przecięz oni nie sa dopuszczani do przejsc i własnie dlatego ida lasami i polami.
  • Odpowiedz