Wpis z mikrobloga

#darksouls chyba przestanę grać w Dark Souls 1. Forteca Sena, gdzie jeden zły krok to śmierć jest zbyt flustrująca dla mnie. Przeszedłem kiedyś BLoodborne, Demon Souls (walcząc magią) i serie Surge i tam nie było tak trudnych elementów platformowych.
  • 28
  • Odpowiedz
@ulver86: Raczej już nie dojdę. Może kiedyś wrócę do tej gry

@ulver86: Nie wiem, które ostrza są ostatnie. Udało mi się dojśc do pokoju gdzie zrzucana jest kula na 4 strony. Tam są schody na góre i kolejny most z mnóstwem ostrzy. Zdecydowałem się pójśc na dół, przestawiłem kierunek kuli i niespodzianka to się zresetowało po jakimś czasie i kula mnie zabiła.

Mimic skrzynia to fajny easter egg do Dungeons
  • Odpowiedz
Zdecydowałem się pójśc na dół, przestawiłem kierunek kuli i niespodzianka to się zresetowało po jakimś czasie i kula mnie zabiła.


@antb47: w zasadzie to tam gdzie przestawiasz kierunek kuli jest droga dalej, niedaleko pozniej jest ognisko, troche ukryte, mozesz zobaczyc na yt gdzie, a kolejny kawalek dalej jest skrot - winda

Mysle ze jak jestes przy mechanizmie kuli to juz nie wiele brakuje zeby wyjsc z tych pulapek, wahadel itp

Parowanie
  • Odpowiedz
oni sa dosyc silni, w skrzyni z mimikiem byla wlocznia, fajnie sie sprawdza jej ulepszneie w pioruny ktore normalnie odblokowuje sie pozniej, i to ze wloczni fajnie sie uzywa w tych korytarzach fortecy bo miecz co chwile brzdeka o sciany


@3mortis: ok to spróbuje zabić mimika, na razie jest dwa zero dla niego (raz otworzyłem skrzynię, drugi raz atakowałem go z frontu mieczem). Boss motyl z ogrodu był łatwiejszy. Zabiłem go
  • Odpowiedz
Ogólnie staram się grać bez poradników (przez co zjadłem pierwszą duszę strażniczki ognia w kaplicy zamiast użyć jej do ulepszenia butelek)


@antb47: jak grasz bez poradnikow to trzeba byc bardzo uwaznym, ale np mase ukrytych scian spojluja wiadomosci na podlodze - ostatecznie to czesc rozgrywki dodana przez tworcow wiec nie uznawal bym tego za oszukiwanie

Aczkolwiek to ognisko w sens fortress jest takie ze w zyciu bym go sam nie znalazl
  • Odpowiedz
@Thome: miecz + tarcza. Zamieniłem smoczy miecz na ulepszony długi. Jak dobije siłę do 32, to wymienie na miecz czarnego rycerza. No i ulepszona o kilka poziomów rękawica piromancji.
  • Odpowiedz
@antb47: Moim zdaniem kiepsko robisz że rozrzucasz punkty, jak robisz miecz i tarcze to bym się trochę bardziej trzymał siły i życia / ewentualnie trochę zręczności dla jakiegoś łuku.

Ale jeśli masz już rękawice piromancji ulepszoną to spróbuj ostatniego węża naklepać z drugiej strony mostu, bo chociaż można przejść ostrza nie zabijając go wcześniej to jednak trzeba zrobić to płynnie i dość szybko.

Z pamięci podam kolejność przechodzenia patrz.
Na początku
  • Odpowiedz