Wpis z mikrobloga

To już koniec drugiej edycji #mirkoguitarwars, tym razem w wersji coverowej. Wybaczcie, że piszę dopiero teraz - w planach był jeszcze jeden cover, ale musimy go przełożyć na inną okazję. Dzisiaj lekko żenujący ;) wpis z podziękowaniami i podsumowaniem. Mamy dla Was flaszkę, żebyście mogli opić z nami zakończenie tego konkursu. Zostawcie plusa obok, żeby wziąć udział w losowaniu. Ostrzegam, że z losowania wyłączamy wszystkie marudy. Dzięki, że byliście z nami!

Chętnych do grania w przyszłości zapraszamy tu -> [LINK], a do oglądania kolejnych odcinków gitarkowych zabaw tu [LINK]

Ogromne gratulacje dla zwycięzcy @patrykm22. To były znakomite covery. Pozytywnym nastawieniem i entuzjazmem mógłbyś obdzielić całe tutejsze towarzystwo gitarowe i jeszcze sporo zostałoby w zapasie. Dodajmy do tego nieprzeciętnego skilla na gitarce. W pełni zasłużona wygrana.

@Morski_wedowiec gratulacje, drugie miejsce, chociaż naprawdę niewiele brakowało do remisu w pojedynku finałowym.

@Necrosadist - trzecie miejsce tym razem, świetna robota :)

@vanhalen - odpadłeś za wcześnie, to był błąd systemu!

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za podjęcie wyzwania. Od początku było wiadomo, że to nie będzie łatwa edycja. Stworzenie od podstaw coveru utworu, który w oryginale nie był przeznaczony do grania na gitarze i jego nagranie (a przypomnę że nie wolno było korzystać z gotowych rozwiązań, wszystkie instrumenty musiały być zagrane samodzielnie) to jest naprawdę trudny sprawdzian wielu muzycznych i pozamuzycznych umiejętności. Szczególnie, że "memowa" publiczność na wykopie jest wymagająca i brakuje jej cierpliwości do oglądania nagrań innych, niż krótkie i szybkie solówki. Zrobienie takiego coveru wymaga też poświęcenia sporej ilości czasu. Największe gwiazdy z poprzednich konkursów nie odważyły się wystartować, a Wy tak. Szacuneczek!

Dziękuję za współorganizację @Czarnoksieznik, to była ponownie duża przyjemność. Przy okazji mogę Wam zdradzić, że robienie takiej wielomiesięcznej imprezy okazało się trudniejsze, niż mi się to początkowo wydawało. Szczególnie z babskim, emocjonalnym podejściem do tego, co się tu dzieje ;) Na szczęście @Czarnoksieznik czuwał nad całością, a szczególnie nad jakością i pomagał mi i uczestnikom ogarniać rozmaite niespodziewane trudności, więc dobrnęliśmy do końca bez większych strat w ludziach. Farcik, że chciał to robić ze mną :) Dzięki jeszcze raz, Czarno i mam nadzieję, że uda się nam tu jeszcze coś wspólnie zorganizować.

Co by tu napisać w formie podsumowania? Na mirko plasowaliśmy się na honorowych pozycjach. Zajrzałam do gorących przy okazji któregoś odcinka i mieliśmy mniej plusów, niż zdjęcie paluszków rybnych z frytkami. Najwięcej wyświetleń zgarnął odcinek z atrakcyjną dupą, to znaczy "gitarzystką", w czołówce. A na głównej wykopu pojawił się "Orła cień" z kolejną, tylko w zbożu. Dziękujemy :D

Do tego miejsca dotarli tylko najbardziej zainteresowani, więc pytanie do Was. Co myślicie o tej edycji konkursu? W czym chcielibyście uczestniczyć, albo co chcielibyście oglądać w przyszłości? Shredwarsy pojawią się na wykopie na jesieni, o to się nie martwcie ;)


#gitara #gitaraelektryczna #gitarabasowa #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki #muzyka
dinkum - To już koniec drugiej edycji #mirkoguitarwars, tym razem w wersji coverowej....
  • 13
Co myślicie o tej edycji konkursu? W czym chcielibyście uczestniczyć, albo co chcielibyście oglądać w przyszłości?


@dinkum: ja liczę chyba na jakiś niski próg wejścia, tak żeby takie osobniki o niskim mniemaniu jak ja mogły się zabawić. Poległem przy rozpracowywaniu utworu świątecznego ("Zima lubi dzieci", nie wiem, może porwałem się z motyką na słońce), a długie drabinki turniejowe/coverowe: 1) wymagają dyscypliny, żeby dowieźć na czas i to dosyć często jeśli przejdzie
@Kokos: a udział w collabie, czyli zagranie sola do krótkiego fragmentu gotowego podkładu, to byłoby coś dla Ciebie? Dla mnie na przykład robienie collabów jest znacznie przyjemniejsze, niż organizowanie konkursu. No i nikt nie odpada ;)

@patrykm22: ciekawe, kto się zgłosi do kolejnych szredłorsów :D
a udział w collabie


@dinkum: nie odbierz mnie przypadkiem jako osoby marudzącej, bo collab to na pewno świetna sprawa, ALE w moim pojmowaniu występują tam osoby, które mają się czym popisać... Choć z trzeciej strony to właśnie gówno prawda, bo kto powiedział, że collaby są tylko dla wymiataczy, chyba nikt. :-) nie ma co ukrywać, że problemem tu jest moja samoocena a nie formuła.. ech. Tak, myślę, że mógłbym spróbować collaba,
Czas na losowanie, które odbędzie się niedługo tu: link.
Mirkorandom nie działa, jak na złość, więc skorzystaliśmy z innej opcji.
Pierwszy wynik to flaszka, dwa pozostałe to kubki.
Z tym losowaniem kubków to nie pomyślałam, przecież to miały być plusy z komentarza, a nie wpisu ;) ale losowanie flaszki wygrywa @Vadzior. Napisz mi na pw dane do wysyłki, jeszcze będę musiała też sprawdzić, czy jesteś pełnoletni.

A losowanie kubków za chwilę tu: link, może tym razem blondynka niczego nie pokręciła ;)