Wpis z mikrobloga

Serio to jest takie dziwne, że skoro jestem niewierzący, to nie chcę ślubu kościelnego ? " No ale co ci szkodzi" . Debile po prostu. U nas wiara w ogóle nie opiera sie na wewnętrznych potrzebach, a bardziej na tradycji i przyzwyczajeniach. Trzymając sie juz tematu ślubu, to dużo moich znajomych uważa sie za ateistów, ale koscielny chcą brać no bo to taka ładna uroczystość.
#bekazkatoli #bekazpodludzi
  • 91
  • Odpowiedz
@DexterFromLab: A kto Cię zmusza do klękania? Jakbyś został zaproszony do zboru/synagogi/meczetu na ślub znajomych, to naśladowałbyś wierzących? Ja od dawna nie klękam, ani nie „modlę” się jak biorę udział w obrządku.
  • Odpowiedz
@rocky93: całe życie słyszałam "ale co ci szkodzi?". No szkodzi, po pierwsze czynne uczestniczenie w obrządkach to działanie wbrew wlasnemu systemowi wartości, po drugie to uczenie otoczenia, że jest się słabym leszczem, który zawsze się ugnie, po trzecie - i wtedy wierzącym laguje się mózg - z punktu widzenia religii to świętokradztwo xD

Jestem ateistką od jakichś 20 lat, cała rodzina wie o tym od co najmniej 12, dokonałam apostazji, a
  • Odpowiedz
@rocky93: Nie ma nic ładnego w kościele, zwykle przasno-martyrologiczne obrazki i obsrany barok. Obrządek to tez absolutna wiocha. Cywilny można zrobić 1000 razy lepiej, zwłaszcza plenerowy.
  • Odpowiedz
  • 0
@rocky93 haha. Ja na dodatek chrztu nie mam i przez to nie mam żony bo cywilny ślub w Polsce dla publiki się nie liczy.
  • Odpowiedz
U nas wiara w ogóle nie opiera sie na wewnętrznych potrzebach, a bardziej na tradycji i przyzwyczajeniach


@rocky93: na indoktrynacji od pierwszego roku życia ()
  • Odpowiedz
  • 0
Serio to jest takie dziwne, że skoro jestem niewierzący, to nie chcę ślubu kościelnego ? " No ale co ci szkodzi" . Debile po prostu. U nas wiara w ogóle nie opiera sie na wewnętrznych potrzebach, a bardziej na tradycji i przyzwyczajeniach. Trzymając sie juz tematu ślubu, to dużo moich znajomych uważa sie za ateistów, ale koscielny chcą brać no bo to taka ładna uroczystość.

#bekazkatoli #bekazpodludzi
Ale co Ty się dziwisz,
  • Odpowiedz
@Smartek: w Polsce ta ceremonia nie ma mocy prawnej, choć w niektórych krajach stoi na równi ze ślubem cywilnym. Wybiera się mistrza ceremonii (są firmy, które się w tym specjalizują, np. Ślub Humanistyczny Joanna Humerczyk, ale można też wybrać swojego przyjaciela czy kogokolwiek), ustala się scenariusz - czy chcecie puścić pokaz zdjęć z waszego związku, opowiedzieć zabawną historię, może symbolicznie zapalicie świecę albo zrobicie cokolwiek innego, co ma dla was znaczenie.
  • Odpowiedz