Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałem się podzielić swoim odkryciem. Być może komuś to pomoże.

Mam na myśli problem ze znalezieniem dziewczyny i ogólnie utrzymywaniem przyjaźni, znajomości itp. Przegryw ze mnie pod tym względem i już nawet powoli zacząłem się godzić z losem, który nigdy się nie zmieni. Ale spotkało mnie szczęście w nieszczęściu. Jedna dziewczyna w pracy polubiła mnie i to bardzo. Przez pewien czas czułem się szczęśliwy, jednak #!$%@?łem to i teraz mam problem bo w końcu pracujemy razem. Jednak zacząłem analizować całą sytuację, zwłaszcza porównywać jak wyglądał początek naszej znajomości, kiedy wszystko się układało, z końcem kiedy wszystko się zaczęło sypać.

No i wyszło na to, że zachowywałem się co najmniej dziwnie. Byłem chorobliwie zazdrosny (nie pokazywałem tego, ale pewnie dało się to wyczuć), podejrzewałem czasem że ona jest dla mnie miła bo chce mnie wykorzystać (być może raz czy dwa tak zrobiła, w kwestii drobnych rzeczy związanych z pracą, ale normalna osoba uznałaby to za coś nieszkodliwego a nawet uroczego). Po dłuższej analizie wyszło mi, że podświadomie, z jakiegoś powodu, sabotowałem tą znajomość. Zacząłem się zastanawiać dlaczego tak się zachowywałem i myślałem takimi chorymi schematami.

Poczytałem trochę i znalazłem! Trafiłem na syndrom DDA i DDD. Skrót oznacza Dorosłe Dzieci Alkoholików i Dorosłe Dzieci (z rodzin) Dysfunkcyjnych. Często terminy te są stosowane zamiennie, objawy są podobne. No i objawy właśnie pasowały do mnie i to bardzo. Wszystko się zgadzało. A najbardziej trudności w kontaktach międzyludzkich, sabotowanie związków, trudności w ich utrzymaniu, wycofanie społeczne... A to wszystko pod płaszczem normalnego funkcjonowania.

Na szczęście da się coś z tym zrobić - psychoterapia indywidualna i grupowa. Teraz właśnie szukam sobie psychoterapeuty i mam zamiar z tym walczyć. Choćby to miało trwać lata, chcę przez to przejść i wyjść z tego gówna! Teraz po prostu nie mogę żyć tak jak przed poznaniem jej. Przekonałem się co tracę.

Podsumowując, spora część przegrywu siedzi w bani i jestem pewien że sporo ludzi z pod tego tagu też znajdzie u siebie objawy DDA i DDD. Dlatego zachęcam do poczytania na ten temat. Mając diagnozę łatwiej się ogarnąć i zmienić swoje życie.

#przegryw #dda #ddd #psychologia #depresja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61229e01618030000a790523
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz