Wpis z mikrobloga

Taka drobna sytuacja po wczorajszym meczu (miałem nie opisywać bo takie zachowanie jest normą w przypadku oddziałów prewencji, ale pan @ilasty zachęcił bym zaczął opisywać to co widzę).

Autobus w 50% wypełniony kibicami (reszta to osoby przypadkowe). Ogólnie spokojnie. W większości czasu jazda przebiega w ciszy (chociaż kibice odśpiewali 4 przyśpiewki, z czego 2 były nieco wulgarne - troszkę zawstydzające buractwo, ale naprawdę nie wydarzyło się nic co wymagałoby interwencji osób 3ecich).

Na wysokości przystanku, os Podwawelskie podjeżdża samochód prewencji (tak zwana "suka") na wysokość okna kierowcy i pan "funkcjonariusz" nakazuje otworzyć szybę (parafrazuję):

- coś tutaj niespokojnie? Mam tutaj chłopaków, którzy uspokoją bydło.

- przecież grzeczni są. Coś tam pośpiewali, ale jest spokojnie.

- jak coś troszkę będzie nie tak, to chcemy interweniować

- ale przecież oni nic nie robią. Odjedźcie mi sprzed autobusu.

- ...

Heh... niech żyją panowie mundurowi... Gdzie ich rekrutują to ja nie...

O tym jak było w autobusie niech świadczy fakt, że żadna z babć nie wysiadała (jeden dziadek nawet się nabijał z Wisły i nie było żadnej przykrej reakcji).



#coolstory #polskapolicja #mecz
  • 3
@johnny-oio: Gdyby Lumie miały andka, to byłby dla mnie bezkonkurencyjny kombajn. W przypadku telefonu, dla programisty windows phone nie daje pola do popisu. A jako sam dyktafon cena wychodzi nieprzyzwoicie niekorzystna.

Ale, dzięki za propozycję ;)

Ktoś wie jak Nexus 4 radzi sobie z video + audio?
@inqwertyk: Jak Nexus to lepiej przeczekać na nowego, który lada chwila wyjdzie. Mimo to pewnie będzie miał zwykły mikrofonik który na koncercie czy w takich otoczeniach po prostu trzeszczy.

Na Androidzie wiem że HTC One miał też mikrofon jak Nokia ale właśnie dlatego były opóźnienia z produkcją bo to technologia Nokii i chcieli się sądzić to trzeba było inne montować. A rzekomo to była wina dostawcy.