Wpis z mikrobloga

Dzień dobry,
Mam kilka pytań do was w sprawie polepszenia lini wlosow i finasterydu.

Zaczynajac lvl 23, linia wlosow cofnieta, widac juz, ze zaczynam lysiec, na czubku pojawia sie powoli lyse pole, postanowilem zadzialac i isc do dermatologa on stwierdzil łysienie androgenowe i zlecil mi wykonania listy badan, ktore pozwolą okreslic czy moze przepisac mi finasteryd plus przepisał mi loxon max i alpicort raz dziennie, po wykonaniu badan, ktore wyszly ok dermatolog przepisał mi nezyr.

1 pytanie, czy istnieje tanszy zamiennik nezyru i jak zdobyc na niego recepte, nie mam kasy, zeby co miesiac wydawac 70 zl za 28 tabletek.

2 pytanie, po jakim czasie stosowania finasterydu powinienem zrobic badania laboratoryjne?

3 pytanie, jakich skutków ubocznych na poczatku terapi moge sie spodziewac?

4 pytanie, Czy minoxidi ten w sprayu jest lepsza opcja niz loxom i alpicort?

5 pytanie, po jakim czasie powinny wystapic pierwsze ozanki poprawy?

Z góry bardzo dziekuje Mirki za odpowiedzi.

#dermatologia #wlosy #zakola #lysienie #finasteryd #minoxidi
  • 9
  • Odpowiedz
@Macias6999

1. Są tańsze zamienniki, np androstatin. Możesz zaoytac w aptece o tańsza alternatywe
2. Zapytaj dermatologa najlepiej.
3. Różne są skutki uboczne, zmniejszone libido, słabsze erekcję, rozwodnione nasienie, w bardzo rzadkich przypadkach ginekomastia itp. Nie nastawiałbym się jednak na skutki uboczne. Łykaj tabsa i zapomnij o tym. Skutki uboczne nie są częste. Ja zacząłem od mniejszej dawki (pół tabsa co drugi dzień), potem cała tabletka poniedzialek/sroda/piątek ale nie widzę różnicy właściwie.
  • Odpowiedz
@Macias6999:

1. https://apteline.pl/finapil-1-mg-28-tabletek-powlekanych
jeszcze niedawno był tam finahit za 1,50/op ale już nie będzie. jest kilka innych leków będących zamiennikami Nezyru, ale ten jest póki co najtańszy. możesz go kupić na obecną receptę, bo chodzi o składnik leku a nie nazwę handlową.
3. nie czytaj o ubokach, sam zobacz czy jakieś będą, a potem sprawdź czy to co miałeś potwierdza się z tym co piszą ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz