Wpis z mikrobloga

Odebrałem gryps od kolegi, więc przekazuję, gołomp pocztowy przekazał co następuje:

Pozdro, dobre mordeczki, @Villard z tej strony. Spiritus movens ostatniego zamieszania z reklamodawcami na Wykopie. Parę słów ode mnie w kontekście działań włodarzy naszego ukochanego portalu.

Przypominam też o apelu @Kozajsza.

1. Bardzo nie lubię, jak się na mój temat kłamie. A dokładnie to uczyniono w kontekście pierwotnego znaleziska – o dziwo nieusunięte dalej wisi na moim koncie – sugerując, że zmanipulowałem Wykopkami. Ale skłamano w sposób tak komicznie nieudolny, że złość ustępuje miejsca rozbawieniu. Wyraźnie rozróżniałem działania anonów z 4chana od zaniechań moderacji Wykopu. Rozróżnienie, uwaga, pojawiło się nawet w tytule znaleziska. Dosłownie wystarczy przeczytać tytuł znaleziska, by zobaczyć, że oświadczenie moderacji przeczy faktom. Podobnie wyraźnie rozróżniałem te dwie sprawy w absolutnie każdej templatce maila do reklamodawców, której byłem autorem.

2. Moderacja utrzymuje, że Na Wykopie znalazła się tylko i wyłącznie informacja o tym, że tego typu działanie zostało podjęte w serwisie 4chan. Jest to nieprawda. Było paru – oby kiepskich żartownisiów – z Wykopu, którzy twierdzili, że dołączyli się do akcji denucjacyjnej. A jeszcze inni prosili o to, by podano im kontakt, bo bardzo chętnie by podonosili do talibów. Śmieszków, którzy wychodzą z założenia, że ta podła, nienawistna część tagu przegryw – która jednak zdecydowanie nie jest jego całością – nie mogłaby odnaleźć do sił Talibanu jakiegokolwiek kontaktu, informuję, że znalezienie takich kontaktów to rzecz niestety łatwa. A w jaki dokładnie sposób to zrobić, to już wam podpowiadał nie będę.

3. Podobno wskazane wyżej treści zostały usunięte, a ich autorzy zbanowani. Jest to bzdura, w pięć minut znalazłem dziesięć przykładów kont, które chwaliły działania anonów z 4chana, albo deklarowały donoszenie do talibów, jak tylko ktoś podrzuci im kontakt. Dalej liczyć mi się po prostu nie chciało. Żadne z nich nie ma bana. A o tym, że żadne z nich nie ma bana, wiedzą już dziennikarze piszący o Wykopie ;).

4. Wykop wychował sobie takich użytkowników, którzy myślą, że nasłanie Policji na dziennikarkę piszącą artykuł o portalu ze śmiesznymi obrazkami, zawiadamiając służby o rzekomym morderstwie i zwłokach w jej mieszkaniu, to pomysł wspaniały. Musicie być z siebie bardzo dumni.

5. Michale Białku, polecam odpowiadać na prośby o rozmowę od dziennikarzy, które dostajesz na LinkedIn. Pozdrowienia po kawusi z Sylwią Czubkowską. Mogę zaręczyć, że pani Sylwia nie gryzie i jest bardzo miłą osobą, nie masz się czego bać.

6. Żeby nie było, że tylko krytykuję, a nie proponuję żadnych rozwiązań – przekazuje pomysły od jednego z wielkich Polaków i patriotów z Wykopu:

a) Warto uzależnić siłę wykopu i zakopu od wskaźnika wykopywania/zakopywania informacji nieprawdziwych. To chyba rozsądny postulat na walkę z dezinformacją, nie sądzicie?

b) Użytkownicy wykopujący takie znaleziska powinni też dostawać powiadomienia po uznaniu znaleziska za informację nieprawdziwe. Źeby nie tkwili w błędnym przekonaniu.

c) To akurat ode mnie: na nocnej zmianie powinna na belce mirko lądować lista telefonów dla osób w kryzysie. Naprawdę, temu miejscu takie ułatwienia są potrzebne. Piszę to z pozycji osoby, która wiele razy takie numery podawała tu osobom, które ich potrzebowały. Bo dla osoby w takim stanie nawet poszukanie takiego numeru może być zbyt trudne.
A czasem nawet musiałem słać maile na cyber-kgp@policja.gov.pl. Do czego zachęcam każdego z Was, jeśli zobaczycie, że ktoś deklaruje, że odbierze sobie życie.

d) Sytuacja, w której sygnaliści problemu dostają rok bana, a nienawistnicy – dwa tygodnie, też nie jest zbyt zdrowa, nieprawdaż? Ja tam za bana jestem wdzięczny, chętnie odpocznę od Wykopu, raczej za rok już tu nie wrócę. Ale wolałbym, żeby użytkownicy o mentalności szmalcownika doczekali się jednak adekwatnej kary za swe przewinienia i nie mieli możliwości powielać swoich treści.

To tyle. Produkuję się tak, bo jednak mam sentyment do tego miejsca. Poznałem tu świetnych ludzi. Byłem świadkiem, a także uczestnikiem, ciekawych inicjatyw, jak Tygodnik Neuropa czy Baryłka Krwi. Ale normalnym użytkownikom w tym miejscu coraz bardziej duszno. A i reklamodawcy mają swoje wymagania.

Zostawiam zatem pod rozwagę kwestię, czy warto bronić patologicznych treści, które będą odstraszały firmy chcące się tu promować. Nie mówiąc już o tym, że przyzwalacie tutaj na tworzenie klimatu, który naprawdę może skończyć się tragicznie. A wtedy krew będzie na waszych rękach. Jeżeli sygnalizowanie takich nieprawidłowości to działanie na szkodę serwisu, nie chcę mieć z tym serwisem nic wspólnego.

#afera #wykop #neuropa
Kozajsza - Odebrałem gryps od kolegi, więc przekazuję, gołomp pocztowy przekazał co n...

źródło: comment_1629572728JhkJjSCXnugzZauyMRctYI.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw naprawdę? Przecież to miks politycznej i światopoglądowej propagandy. Owszem mi może odpowiadać, podobnie jak i innym zwolennikom #neuropa lecz kompletnie nie przemawia do osób, które należałoby przekonywać do pewnego światopoglądu i kształtowania postaw. Coś jak newsletter dla fanów gatunku, którzy się zwołują i cieszą, że są ta że razem w swoim rezerwacie.
  • Odpowiedz
@bijotai: Najpierw przeczytaj, potem komentuj. To miks najważniejszych informacji z całego świata z zakresu polityki, gospodarki czy nauki. Nie ma na celu przekonywania kogokolwiek do czegokolwiek, tylko ułatwić przegląd różnego rodzaju nowinek.
  • Odpowiedz
@Gaku745 Uważasz, że wołanie kogoś na LinkedIn to jest dziennikarstwo? W wydaniu dość konkretnej dziennikarki, która nie dość, że ma nagrody i warsztat to w branży uchodzi za upartą i zdeterminowaną? Uwierzysz, że nie potrafi przejrzeć internetu, zrobić researchu i zapytać wspólnych znajomych?
  • Odpowiedz
@bijotai: Nie przeczytałeś tego w tak krótkim czasie. Wróć jak to zrobisz, bo teraz gadasz kometne bzdury. To tak jakby stwierdzić, że news o tym, że Talibowie zajęli Afganistan jest ideologiczną propagandą.
  • Odpowiedz
@eoneon odniesiesz się? Czy zupełnie nie przeszkadza Tobie, że pisząc o kimś kto ma konto na wykopie nie woła się tej osoby? Zwyczajnie manipuluje pisząc, że @m__b nie odpowiada na LinkedIn? 3 minuty życia i już wiadomo, że @m__b odezwał się tego samego dnia do pani Czubkowskiej. Ta chyba była 3 dni z @Villard na kawie ( ͡ ͜ʖ ͡) skoro zareagowała wczoraj.
bijotai - @eoneon odniesiesz się? Czy zupełnie nie przeszkadza Tobie, że pisząc o kim...

źródło: comment_162961603803cfIWuV5Yhu56NcliOhTj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@bijotai: odniesiesz się jakoś do mojego komemtarza czy będziesz tak głupio odbijał piłeczkę?

Czy informacja o zajęciu Afganistanu przez Talibów jest propagandą ideologiczną?
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw Afganistan nie jest tematem dyskusji. Nie zmieniaj sensu rozmowy. Tematem przewodnim jest punkt 5 grypsu @Villard gdzie został przyłapany na manipulacji. Konkretnie odniesiesz się czy rejterada i próba przeniesienia rozmowy na inne pole. Żenada.
  • Odpowiedz
@Songbird a widzę, że ujawniona manipulacja nie budzi żadnych sprzeciwów. Pisałem, że projekt Koroluk w końcu wypłynie. Nie dotrzymałem terminu ze względu na opieszałość polskiego wymiaru sprawiedliwości więc zapłaciłem kwotę uzgodnioną w zakładzie. Ile ty wpłaciłeś na jerzyki? Było chociaż 5 złotych?
  • Odpowiedz