Wpis z mikrobloga

Cześć jakiś czas temu pękł mi hak przerzutki, cześć zamówiłem, zamontowałem i przerzutki wyregulowane. Lecz mam problem teraz z przerzutką tylną na 9 biegu, mianowicie gdy wciskam mocniej pedały, gdy są pod większym obciążeniem to jak by łańcuch przeskakiwał, dzieje się to tylko na ostatnim biegu, nie ważne też czy bieg przerzutki przedniej to 1 2 czy 3. Czy podczas urwania haka, mógł się może w jakiś sposób skrzywić łańcuch? Tylna przerzutka to Shimano deore.
#mtb #rower
xefreniks231 - Cześć jakiś czas temu pękł mi hak przerzutki, cześć zamówiłem, zamonto...

źródło: comment_162955251458uMrmI2Y6ifuVQObkZp3N.jpg

Pobierz
  • 8
@xefreniks231: O kuźwa, witam kolegę Indianina...zajebiste rowery :) Co do problemu, jeśli to najczęściej używany przez Ciebie bieg na kasecie to po prostu ta zębatka mogła się wyrobić. Zobacz czy ząbki nie zużyte (wrzuć w grafikę gugla np. "zużyta zębatka kasety"), jeśli tak jest to skocz do rowerowego, podmienią tę zębatkę i będzie git.
@xefreniks231: Mogło, nie mogło, to nieważne. Widać, że ząb jest dziabnięty, ten niżej też wygląda tak se (wygląda na "obłupany" ale nie jestem pewien czy to nie smar daje takie złudzenie, trzeba by wyczyścić i spojrzeć). Zdejmij koło żeby zobaczyć nakrętkę kasety, tam będziesz miał kod producenta CS-cośtam. Poszukaj w necie czy nie możesz dokupić pojedyńczej zębatki, bat + klucz do kaset i masz znów sprawną kasetę za grosze. Jeśli nie