Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JesMan: Windows Server jeszcze jakiś czas będzie na rynku więc da Ci jakieś podstawy do startu w przyszłości. No i wiele rozwiązań jest cały czas obecnych w tej czy innej formie w chmurze ale to przyszłość
@JesMan: nie wiem czy pomogę ale sprzęty certyfikowane cisco montują już nawet na produkcji „Industry 4.0” a co za tym idzie firmy potrzebują również odpowiednich zabezpieczeń takiej sieci. Roboty dla ekspertów nie powinno zabraknąć.
@JesMan: Windows Server = zastosowanie w firmach dużych i małych jako kontroler domeny = zdalnie logowanie, zarządzanie użytkownikami, skrypty PowerShell, aktualizacja softu i bezpieczeństwo. Czyli celujesz w zarządzanie na poziomie użytkowników systemów. Bawisz się z tym jak działa sieć nazwijmy to na poziomie użytkowników i tym co mogą/nie moga.
Cisco = sieci, switche, routery, skrypty bash, ustawianie protokołów sieciowych, priorytety ruchu w sieci, działanie sieci lokalnych, prywatnych itp. To tka niższa
@JesMan: To idź za głosem serca. Bedzie Ci łatwiej przyswajać wiedze, no i znajdziesz swoją nisze bo tam jest od groma różnych stanowisk/specjalizacji. Są sieciowcy, admini, bezpieczniaki, koderzy (frontend i backend), devopsi (tacy co budują środowiska dla koderów), sysopsi (tacy admini ale nie poszczególnych serwerów a całych grup maszyn), architekci sieciowi, bazodanowcy, technicy sprzętowi, i pewno jeszcze coś, o czym zapomniałem :)
Czemu się odchodzi?


@JesMan: nie odchodzi, po prostu @red7000 gada bzdury. Sieci cisco a nie voip to nadal numer 1 w biznesowych sieciach i DC. Tak jak już ktoś wspomniał idź tam co cię bardziej interesuje chociaż wg mnie po sieciach bedziesz miał lepszy start niż po windows server (o ile nie będzie tam też linuxa i jakiejś chmury).
@d1sconn3cted: Windowsowe rzeczy i AD na swoje potrzeby to samemy mogę przeklikać. Ale cisco i praca na ich sprzęcie no to niet. A chcialbym może kiedyś nawet jakiś biznes z sieciami otworzyć
@JesMan: akurat windowsa jak i cisco możesz tak samo nauczyć się u siebie. Jest sporo programów do wirtualizacji urządzeń sieciowych cisco i innych np. Eve-NG, GNS3, Cisco Modeling Labs 2 tylko one wymagają żebyś jednak miał troszkę mocniejszy komputer i trochę zasobów dla VMki. Natomiast na początek i tak darmowy i nie wymagający packet tracer Ci wystarczy (on w odróżnieniu do poprzedników wspiera tylko cisco i nie emuluje pełnego systemu operacyjnego).