Wpis z mikrobloga

Zmieniłem telefon i mam ciekawy problem. Chcę korzystać z apki "Odebrać telefon", ale ona wymaga by być "domyślną do odbierania połączeń". Gdy ją ustawię, przestaje mi działać stockowy dialer (to jest chyba googlowski) i nie można nawet zadzwonić, bo nie jest domyślny. Na Lineageos 15 nie miałem takich problemów.

Przeskoczyłem z androida 9 na 11 - to jest jakiś nowy wymóg systemu, że jedna apka ma być do wszystkiego, czy da się to jakoś obejść? Czy jakoś innym dialerem?
#android
  • 11
@bslawek: no muszę przynajmniej miesiąc, może 3 poczekać, zanim zacznę w nim grzebać, żeby gwarancji nie stracić jakby coś wyszło :)

@czuczer: wiem, że jest opcja z oknem "nad dialerem", ale wolałbym, żeby to po prostu blokowało połączenia. Zresztą - w poprzednim systemie działało, z tym miui jest coś nie tak, tylko nie wiem czy przez xiaomi czy przez google
@bslawek: hmm... ale widzę, że oficjalny miui jest na android 11, a eu na 10. No nic, poklikam jeszcze przez jakiś czas, ale skoro to wina systemu, to na razie nie będę z tym walczyć. Dzięki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RRybak: Ale po co ci stockowy dialer?

Ja mam ustawione odebrać telefon jako domyślne, ale ikonkę od systemowego dialera dalej na pasku zadań i normalnie działa. Tylko przychodzące się wyświetlają w nowym dialerze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RRybak: mam androida 11 i miui i nie muszę mieć domyślnego dialera Odebrać telefon. Zwyczajnie masz z tego co piszesz nieoficjalny soft. A tam to wszystko możliwe.
@Ramone: no właśnie oficjalny miui 12.0.8, zaktualizowany świeżo po wyjęciu z pudełka. Pobawię się jeszcze tymi ustawieniami, jak będzie się zachowywać jak nie będzie domyślny. Jak na złość telemarketerzy ostatnio nie dzwonią :/