Wpis z mikrobloga

@takiego: Ten monitor kompletnie nie pasuje do gier AAA, a tym bardziej do takiej mocnej specyfikacji. Jeśli nie grasz w dynamiczne gry multi, to moim zdaniem zdecydowanie lepiej gra się na proporcjach 21:9 (lub większych). W tej cenie bez problemu znajdziesz monitor 34"/3440x1440/144 hz (zakrzywiony).
@muse: Zgodzę sięże nie jest to jakiś super monitor w tej cenie. Ale on właśnie pasuje pod gry AAA.
Niestety w tym budżenie monitory 34"/3440x1440/144 hz są na matrycy VA i to raczej słabej właśnie do gier. Smużenie na nich jest bardzo widoczne i ciężko coś z tym zrobić. No chyba że grasz w strategie
@carving85: Zawsze jest coś kosztem czegoś, prawda. Można wziąć 34"/3440x1440/144 hz bez zakrzywionego ekranu z matrycą IPS i czasem reakcji 1 ms za ok. 2k zł. Chociaż, jako że op wspomniał właśnie o CS:GO to dalsze rozważania na temat 21:9 nie mają raczej sensu. :v
@muse: No największy problem jest z tym że niektórzy to smużenie widzą bardziej inni mniej. I dopóki się nie przekonasz jak masz osobiście to możesz się wkopać z zakrzywionymi VA.

Ale efekt robią super to trzeba im przyznać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@takiego: Monitor to masz wytłumaczone wyżej.
CPU - AMD
płyta - gigabyte omijać szerokim łukiem. Tyle wpadek że szkoda pisać.
Chłodzenie - lepiej samemu zrobić wodne chłodzenie. Radiator, wentylatory i pompka.
Ram - Kingston był dobry 15 lat temu. Teraz to szmelc. Sam wymieniałem moduły chyba 5 razy bo same chodziły, ale w dualu już nie.
Zasilacz - był ostatnio wykop o zasilaczach - poszukaj

P.S. Wiesz że komputronik ma postępowanie
Niestety w tym budżenie monitory 34"/3440x1440/144 hz są na matrycy VA i to raczej słabej właśnie do gier. Smużenie na nich jest bardzo widoczne i ciężko coś z tym zrobić.


@carving85: mam xiaomi curved 34 (ta sama matryca co w aoc czy gb), wcześniej miałem IPS'a

Smużenia zasadniczo nie widać. W grach wcale, poza minimalne dla czerni w odpowiednich trybach. Nie jest to wada, rozmiar rekompensuje wszystko
monitor typowo pod CS:go


@takiego: Widać że marketing Zowie dalej znakomicie działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) 2500 zł za TNke FHD która będzie wyglądać jak gówno we wszystkim poza Ce eSem. A dam sobie rękę uciąć że i w CS różnicy nie dostrzeżesz vs tańszy monitor IPS ¯\_(ツ)_/¯
Nie sugeruj się tym co wybierają "pro playerzy" bo (no offence) ale zapewne takim nie jesteś.
@takiego: siadasz i po 5 minutach zapominasz o zakrzywieniu, za to immersja jest milion razy lepsza niż na zwykłych monitorach

Byle tylko nie bierz 27" fhd, to masakrycznie źle wygląda np. czcionki są już rozmyte. Jak 27" to 1440p, taki miałem wcześniej i to optymalna rozdzielczość pod ten rozmiar na dziś
@takiego: A na co Ci tyle RAMu? Prędzej karta i procek się zestarzeją niż gry będą wymagać więcej niż 32 GB. Jeśli chcesz wyciskać ostatnie soki to już lepiej mniej, ale lepszego. Dysk też można lepszy, ale to tylko jak koniecznie chcesz na raz wszystko kupić, bo obecnie nie poczujesz różnicy przy PCIe 4.0.