Wpis z mikrobloga

Jakieś protipy jak sprawić by Skype w robocie nie wchodził w tryb "nieaktywny" "zaraz wracam"? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czasami nie mam co robić i po prostu nie chce mi się z łózka wstawać żeby cały czas tą myszkę przesuwać ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pracbaza #korposwiat #programowanie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ja w czasach Lync w pracy ustawiłem permanentny status zaraz wracam i problem z głowy. Nie aktywował stanu dostępny po zalogowaniu do kompa, także nigdy nie było wiadomo kiedy mnie nie ma.
  • Odpowiedz
@plugNplay: Tutaj jest ten problem, że pokazuje przy statusie "zaraz wracam" ile czasu już jesteś nieaktywny, więc nie przejdzie, ale sposoby kolegów wyżej rozwiązują problem.
  • Odpowiedz
@dexterpol a nie możesz być na statusie "nie przeszkadzać" i mówić że nie chcesz żeby Ci powiadomienia pikały? XD

Btw. Gdzie Ty pracujesz, że przełożony sprawdza takie bzdury jak aktywność na skyp?
  • Odpowiedz
@DoloremIpsum: Nikt tego tam nie sprawdza bezpośrednio ale jeśli w ciągu dnia będę nieaktywny przez 15-20 minut po 4-5 razy to w końcu po jakimś czasie ktoś się kapnie, przecież to normalne
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki: z 8h przepracuje i zrobie wszystko w 6-7h, później już większy luz i dlagego czasami chce sobie dodatkowo odejść od monitora niekoniecznie chcąc żeby ktoś to zobaczył. Są normalnie przerwy i każdy może pójść na 45 min dziennie i co godzine na 7 minut minut ale jak później nie mam co robić to nie będę siedział jak łeb przed monitorem cały czas
  • Odpowiedz
@dexterpol: Nie no, w sensie od kompa xd
Ja czasami jak nie mam weny to pół dnia mnie przy kompie nie ma i nikt mi nic nie zrobi, bo moja praca to nie machanie łopatą a twórczość. Wiadomo, że warto być wtedy do dyspozycji itp. Chociaż w sumie jakby ktoś mnie próbował przykuć do krzesła to pomyślałbym nad zmianą.
  • Odpowiedz