Wpis z mikrobloga

Nabyłem na promce Ekspres DELONGHI ECAM 23.460.B. Czy ktoś się orientuje czy w tym ekspresie mogę jakoś sobie wyregulować ilość mleka jaką mi spieni do kawy? Domyślne tryby kawowe robią kawę w danej ilości bez mleka. Z mlekiem mogę robić tylko cappuccino które prawie w całości jest z mleka a ja chce troszkę mleka, załóżmy 50ml.
Wiem że mogę zmienić ilość mleka/kawy jaką mi doda w cappuccino ale zapamiętuje tylko jedną opcje ustawienia, a różowa ma swoje preferencje i za każdym razem by trzeba było zmieniać.
Na infolini dowiedziałem się ze nie ma dedykowanej opcji do przygotowania mleka a tylko poprzez cappuccino ( ͡° ʖ̯ ͡°) Takie opcje są w modelach starszych. Czy to krok w tył?

#kawa #ekspresdokawy #delonghi #agd #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
@excelfinance: hej :) jak tam ekspres po kilku miesiącach użytkowania? zastanawiam się nad tym samym - możesz w skrócie napisać, czy warto? i czy da się za pomocą dwukrotnego kliknięcia "kapuczino" zrobić samo mleko? :)
  • Odpowiedz
@Gonia21: hej, co do drugiego pytania to tak, tylko trzeba później anulować zanim zacznie się lać kawa. To takie obejście, ale nie ma oficjalnie żadnej dedykowanej funkcji żeby samo mleko robić.
Co do ekspresu - jestem zadowolony. Odpukać bezawaryjny jak dotąd, bardzo łatwo się wszystko czyści i banalny w obsłudze. Dla mnie jedyną wadą jest właśnie brak dedykowanej funkcji do podgrzewania i spieniania mleka.
  • Odpowiedz