Wpis z mikrobloga

Siorka złapała jakieś gówno, objawy typowo covidowe:
Duszności
Bół gardła
Katar
Gorączka

zaszczepiona dwoma dawkami, poszła do lekarza, lekarz spytał czy zaszczepiona i... odesłał do domu bez testu xD gdzie w internecie i TV non stop trąbią o czwartej fali

To już druga historia z mojego otoczenia gdzie zaszczepiony ma typowo covidowe objawy i nie robi sie mu testu, bo przecież "zaszczepiony". Miejcie to z tyłu głowy jak będziecie czytać statystyki zakażeń zaszczepionych / niezaszczepionych.

Ma ktoś podobne doświadczenia? Zarówno zaszczepieni jak i nie - wysyłali Was na testy?

#koronawirus #szczepienia
  • 81
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dorotka-wu: acha czyli jak to prawdopodobnie nie covid to może iść do pracy zarazić innychXD #!$%@? mnie to myślenie: masz przeziębienie to #!$%@? do pracy albo do przychodni żeby lekarz ci kazał leżeć w domu pić dużo płynów i #!$%@? fervex (bo przecież sam na to nie wpadnieszXD). No i #!$%@? premii w januszexie za 1 dzień L4.
  • Odpowiedz
@bear2112 nie pracuje w Januszexie, byłam 4 dni na L4, po tygodniu wracam, został kaszel i katar ale jakoś kurcze nikogo nie zaraziłam, a niestety pewnie jeszcze będę kaszlec kolejny tydzień, nikogo nie zarażając - uroki bycia astmatykiem że takie przeziębienie się ciągnie i ciągnie
  • Odpowiedz
@Rabusek:
Sprawdźcie objawy z najbardziej aktualnymi, bo te delty itp mają zupełnie inna częstotliwość występowania objawów. A jakby chciała mimo szczepienia dwiema dawkami to nic jej wielkiego nie grozi w przypadku nawet gdyby miała tego covida. Niech siedzi w domu aż jej przejdzie.
  • Odpowiedz
nigdy nie miałam duszności przy przeziębieniu czy grypie nawet.


@InsaneMaiden: no ja też nie, ale w każdym razie takie objawy mogą się zdarzyć i nie są jakimś ewenementem. Innymi słowy są to objawy typowe dla bardzo wielu chorób.
  • Odpowiedz
Ludzie docelowo po nich chorują słabiej więc na #!$%@? testy?


@Kunowitz: bo dalej zarażają? Jeśli w dupie to mamy to nie ma pandemii i wszystko powinno być otwarte
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: a ja w drugą stronę, zaszczepiony, objawy typowo anginowe (ból gardła, gorączka, zresztą miałem niedoleczoną anginę z tygodnia wcześniej) a mimo to na wszelki wypadek wysłali mnie na test (czym prawie zepsuli mi weekend, bo wysłanie na test to automatyczna kwarantanna) ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz