Wpis z mikrobloga

Nie wierzę, że to mówię ale muszę się zgodzić z PiSowcem. Borze liściasty, jak mnie irytuje ta naiwność niektórych liberalnych, a w szczególności lewicowych polityków. Zero jakiegokolwiek pragmatyzmu, tylko naiwne i życzeniowe myślenie 6 letniego dziecka. Zrealizujmy plan baćki i Putina, i działając przeciwko interesowi 38 mln ludzi bo trzeba uratować garstkę Afgańczyków. To, że lewica wchodzi na minę dla swojego chorobliwie empatycznego elektoratu mnie nie dziwi, ale że liberałowie też się w to wpakowali mnie przeraża.

Swoją drogą, niewiarygodne jest to, jak gigantycznego farta ma PiS, zawsze gdy coś im nie szło, albo opozycja wykazywała się brakiem zmysłu taktycznego, albo PiSowi spadał temat zastępczy z nieba. Teraz poparcie zaczyna oscylować w granicach 32-36%, to dzięki Putinowi i imigrantom cofniemy się do 2015 roku, a ich poparcie wróci w okolicę 40%.

Orban pewnie też składa podziękowania losowi, bo wybory za rok, a opozycja startuje w jednym bloku.

#bekazpodludzi #bekazlewactwa #neuropa #4konserwy #patologiazmiasta #patologiazewsi
kezioezio - Nie wierzę, że to mówię ale muszę się zgodzić z PiSowcem. Borze liściasty...

źródło: comment_1629366853Y6HSujTV7t9o5b8p1fVynC.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
@kezioezio: trzeba być bardzo oderwanym od rzeczywistości, żeby opowiadać się za nieograniczonym przyjmowaniem uchodźców do Polski. Zero pragmatyzmu, tylko życzeniowe #!$%@? o tym jaki byśmy chcieli mieć świat, zamiast się przystosować do tego co jest. A jest tak, że Polska nie ma ani interesu ani możliwości aby przyjąć tych ludzi do siebie.

Już pomijam to, że ochrona od państwa Afganistan jest im w Polsce niepotrzebna, skoro są już na Białorusi.
  • Odpowiedz
@dlugi-gr po pierwsze, pomagaliśmy żydom w czasie wojny i teraz w "nagrodę" chcą wmówić wszystkim, że to Polacy ich mordowali. Także ten.
Po drugie, chyba każdy pamięta co się działo jak przybyła fala uchodźców, jakie problemy prawne sprawiali.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Taka prawda. Z opozycją jest jeszcze jeden problem. Mają niesamowity dar do przegrzewania tematów i wpadania w panikę, która na początku wygląda na racjonalną reakcję, ale nie wiedzą kiedy skończyć i pod koniec wyglądają jak banda szaleńców. Może gdyby opozycja od 2015 roku co 2 miesiące nie darła ryja o końcu demokracji, to teraz by to robiło jeszcze wrażenie na wyborcach… Tusk jest chyba jedyną osobą, która to tam
  • Odpowiedz
trzeba być bardzo oderwanym od rzeczywistości, żeby opowiadać się za nieograniczonym przyjmowaniem uchodźców do Polski.


@terwer358: mam pomysła - jedynie kobiety i dziewczynki powinny mieć z automatu prawo do składania wniosków - i to bez prawa do ściągania rodzin do Polski :-)
  • Odpowiedz
jak gigantycznego farta ma PiS, zawsze gdy coś im nie szło PiSowi spadał temat zastępczy z nieba.


@kezioezio:
taka ciekawa hipoteza: A co jeśli te przypadki specjalnie są po to, by Pis się wykazał i słupki wróciły na swoje miejsce? W końcu tyle się mówi o tym, że Pis realizuje de facto politykę proputinowską. Inaczej mówiąc: to jest dogadane, żeby Pis był popularny.
  • Odpowiedz
@uriel_ck: Tak, pomagaliśmy :] Nawet mojka babcia mówiła, że to źli ludzie i się ich nie lubiło. Najbardziej żydom w Polsce pomagała Młodzież Wszechpolska 1936 roku, która organizowała pikiety przed UW przeciwko siadaniu z żydami w jednej ławce.
Nikt nie lubił żydów, bo są wśród nich liczne osoby radykalne religijnie, które są idiotami. Przez 1500 lat żydów przepędzano z każdego kraju, w którym osiedli.
Więc nasi przodkowie pomagali Polakom pochodzenia
  • Odpowiedz
@piotrlionel: A co ja jestem? Pomoc humanitarna? Gdyby byli pod moim domem, to bym dał im herbaty w chłodny wieczór i pogadał o kulturze i warunkach, o podróży i historii. Potem bym Sobie wybrał jednego do pracy za jedzenie, spanie, naukę języka i kieszonkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kezioezio: Ja wiem, że to jest prowokacja Białorusi. Jednak moim zdaniem zapominamy tutaj o bardzo ważnej rzeczy. To są prawdziwi ludzie, którzy potrzebują pomocy. Oni nie są źli, są po prostu wykorzystywani przez Łukaszenkę do osiągnięcia swoich celów politycznych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlugi-gr: w latach 70 i 80 jak Polacy uciekali to z paszportem przez przejścia graniczne, a nie przez las, w naczepie ciężarówki czy na pontonach.
  • Odpowiedz
@qualin: Z czym? Czyli chcesz powiedzieć, że urząd w Polsce wydawał paszport? ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Polsce za czasów komuny nie wolno było wyjeżdżać z kraju. Musiałeś spełnić określone warunki - być w PZPR, wyjazd bez rodziny ( rodzina musiała zostać w Polsce ) Puszczali do pracy za granicę np. osoby, które miały małe dzieci w Polsce, aby ludzie nie uciekli. Paszport uprawniał cię do
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlugi-gr: znam historię. Przykłady o których piszesz to były jednostki, a nie ogólny trend. Większość ludzi, która uciekała robiła to na paszporcie i poprostu znikali za granicą. Ty tak serio porównujesz to do obecnej sytuacji? Byłeś na granicy np grecko-tureckiej? Pewnie nie, a ja byłem. Nie przypominam sobie, żeby Polacy w ilości setek i tysięcy dziennie forsowali granice z państwami zachodnimi.
  • Odpowiedz
@qualin: Wiesz, rozmawiałem z ludźmi którzy w 1939 wyjechali z Polski, było ich na to stać. W pociągu nie było miejsca. Na granicy stały setki uchodźców. Bo była wojna, tak samo jak teraz w Azerbejdżanie. Żeby dostać paszport trzeba było spełnić kilkanaście przesłanek, a ty mówisz że Polacy uciekali z paszportami. "W ostatniej dekadzie istnienia PRL opuściło nawet milion osób. Tylko niespełna trzy tysiące władze uznały za emigrantów politycznych. Licząc
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kezioezio:

niewiarygodne jest to, jak gigantycznego farta ma PiS, zawsze gdy coś im nie szło, albo opozycja wykazywała się brakiem zmysłu taktycznego, albo PiSowi spadał temat zastępczy z nieba.


"Fart" dzięki Putinowi i Łukaszence dla partii, którą mocno podejrzewa się o bycie putinowską (oczywiście oficjalnie najbardziej anty). Hmmmm...
Czyżby pomoc od baćki Wołodki w trudnym momencie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlugi-gr: najpierw piszesz o latach 70 i 80, a teraz wyjeżdżasz z rokiem 39. Zdecyduj się w końcu o jakim okresie piszesz.
Jakaś nowość ta wojna w Azerbejdżanie. Pewnie chodziło Ci o Afganistan, ale tam wojny aktualnie żadnej nie ma. Talibowie przejęli władzę, ale nie ma działań wojennych.
Poza tym w chwili obecnej organizowany jest masowy przerzut ludzi przez Rosję. Ludzie z Afganistanu uciekają do Pakistanu czy Tadżykistanu. Tam są
  • Odpowiedz