Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 355/150
Amouage Portrayal Man (2019)

Perfumy te kupiłem w ciemno jako rekomendacja dla fanów fiołkowych zapachów w stylu Fahrenheita czy Narciso Rodriguez for Him EDT. Podobieństwo do obu tych kompozycji jest ewidentna, ale czy pytanie właśnie nie za duża?

Z dwóch wymienionych wyżej zapachów bliżej mu chyba do piwnicznego For Him. Mi perfumy te pachną też jak bardziej naturalna wersja Ermenegildo Zegna Uomo. W obu jest bardzo metaliczny fiołek, który nadaje takiego deszczowego, wilgotnego klimatu. Oprócz fiołka mamy tu tak naprawdę jeszcze tylko dwa składniki - jałowiec z Wysp Kanaryjskich, oraz wetywerie. Jakaś słodycz? nie, nic z tego. Wilgotna od deszczu gleba po ulewie - tak mi pachnie Portrayal. Zapach jest dojrzały, ale jednocześnie świeży. Świetnie nosi się go latem, gdy pada rzecz jasna, choć w chłodniejsze jesienne dni wydaje się być idealny.

Co do uniwersalności to zależy. Nie są to łatwe perfumy, ale jeżeli czujemy się w nich dobrze i lekko, to można zakładać je na każdą okazje. Ja zarzucam tak samo chętnie do biura jak i na dwór, chociaż są to perfumy tak trudne, że wrażenie na otoczeniu sprawiają bardziej negatywne albo traktowane są jako ciekawostka. Moja koleżanka z pracy, która ostatnio dzięki mnie zaczyna poważniej wchodzić w świat perfum, skwitowała je komentarzem, że śmierdzą moczem i capią krakowski żulem. Inni w pracy byli już neutralni, albo może wstydzili się powiedzieć to co ona.

Parametry są niezłe, ale niestety jak to nowy Amouage, szału jak kiedyś już nie ma. Trwałość i projekcja są po prostu ok. Nic więcej. Taki typowy, obecny Amłaż.

Niezłe perfumy, które mimo bazowania na designerskim ale dziś już niszowo pachnącym Fahrenheitem mogą się podobać. Ja jestem na tak, chociaż mając Fafika czy Narciso EDT zbyt często sięgał po niego nie będę. Jak ktoś chce jakieś mililitry to zapraszam.

A, i flakon jest wybitny, tylko wielka szkoda, ze nie mam korka :( Jakby ktoś chciał sprzedać to odkupię.

zapach: 7,0/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 7,0/10
podobne: Dior Fahrenheit, Narciso Rodriguez for Him EDT
cena: 540 zł za 100 ml
dr_love - #perfumy #150perfum 355/150
Amouage Portrayal Man (2019)

Perfumy te kup...

źródło: comment_1629350116jqtagccz5MbyBkqQi8Ljch.jpg

Pobierz