Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Oglądałem dzisiaj kuchnię u jednego z uznanych producentów mebli kuchennych, pozycjonujących się w segmencie raczej premium. Kuchnia jednak zupełnie przeciętna, wysoki polysk, slabo przemyślane rozmieszczenie półek i szuflad. Nic czym wyrożniłaby się. Kuchnia w ksztalcie L ok. 2×3,5m
W ostatnim czasie ogladalem sporo projektów, ale ten serio był nie najpiękniejszy.
Sprzedawca nawija makaron na uszy, ja oglądam, macam i otwieram, itd.
W końcu sakramentalne pytanie o cenę prezentowanego zestawu.
I tu uwaga - kuchnia bez blatów i bez sprzętów - 100-120 tysięcy zł :) + pół roku czekania...
Brać?

#meble #meblenawymiar #kuchnia #remontujzwykopem
  • 14
@artysta-plastik: Szukają naiwnych z grubym portfelem. Rodzice jak robili kuchnię, to zebrałem im chyba 12-14 wstępnych wycen - wszystko prócz jednej mieściło się w przedziale 9 - 21 tys. (a z nich większość to 13-17 tys.), a jedna firma, też pozycjonmująca się na segment premium? 45 tys. PLN po rabacie 20%. Nie zaoferowali NIC, co by ich wyróżniało - Blum, te same materiały, takie samo wykończenie. 25 tys. PLN narzutu za
@artysta-plastik: No to mnie to nie dziwi ;-) Nie raz tu wrzucałem ich "promocje". Jako, że sam robię kuchnie, to mogę Ci potwierdzić, że jest to sztuczne kreowanie marki premium. Nic wyżej Bluma w kwestii podnośników/zawiasów/szuflad nie ma i na nim defaultowo robi 95% firm z mebli na wymiar. Podobnie - nic wyżej Peki nie ma w kwestii carg/cornerów itp.
Producentów płyty jest w zasadzie 4 i tyle (na upartego jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marcel_pijak:

To co w "H" kosztuje 100 000 PLN, w WFMie 50 000 PLN, lokalna firma ~ 25 000- 30 000. (tak bardzo uogólniając


Muszę przyznać Ci rację. Śledząc od jakiegoś czasu ten rynek, to tak to mniej więcej wygląda.
U "H" rzeczywiście nie widziałem tego luksusu, ktory powinien wynikac z ceny. Zupelnie typowy zestaw, ubogacony niepotrzebnie wstawkami z logotypem firmy i nazwą modelu. Taki źle rozumiany branding :)