Wpis z mikrobloga

@jarema87: Bardziej interesuje mnie czy to jest naprawdę przeciętna (50% zarabia mniej, 50% wiecej) czy jednak średnia. Średnia z 1000 zł. i 19000 zł. będzie wynosiła 10000. Więc?
  • Odpowiedz
@motaboy: należy pamiętać, że GUS w tych badaniach liczy przedsiębiorstwa bodajże ponad 10 pracowników, więc bardzo dużo firm się odcina z tego badania.

Mediana jest chyba jeszcze niższa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@motaboy: i żyj za 3k netto szczególnie będąc singlem. Nawet w mieście powiatowym mieszkania nie kupisz. Auto pełnoletnie, masa wyrzeczeń a ktoś z MF powie, że ty klasa średnia. :/
  • Odpowiedz
@anthoris: A tam 3k... Trzy tysiące to jeszcze od biedy zrozumiem. Znam ludzi którzy mieszkają za tyle w Krakowie - ale fakt, bez auta i w wynajmowanym mieszkaniu.

Ale, ale... Ta dominanta 1830 to jest masakra.. To jest najczęściej występująca płaca w Polsce. Nawet na prowincji to jest przecież masakra.

@motaboy: należy pamiętać, że GUS w tych badaniach liczy przedsiębiorstwa bodajże ponad 10 pracowników, więc bardzo dużo firm się odcina
  • Odpowiedz
@motaboy: tylko ta dominanta nie musi wcale odzwierciedlać rzeczywistości. Część może zarabiać "pod stołem", podobno szara strefa się rozrasta. Do tego nie wiem jak uwzględniane są stanowiska gdzie ma się niską podstawę, a dodatkowo premie od wyniku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motaboy: dominanta niewiele mówo tak naprawdę, jeśli masz 11 różnych pensji, 10 z nich dostaje po 9% pracujących a jedną znich 10% pracujących to pomimo tego że jest najczęściej występującą pensją to nie zarabia jej jakoś dużo osób
  • Odpowiedz