Wpis z mikrobloga

Prawo które w sumie mówi, że nie można publicznie znieważać i nawoływać do przemocy - czyli to samo co ma chyba każdy kraj europejski XDD


@suwalskimroz: No prawie już tam jesteś, robisz dobre postępy! Okazuje się, że większość krajów europejskich reguluje wolność słowa - można popełnić przestępstwo przez samą wypowiedź :)
  • Odpowiedz
Zgadzam się całkowicie, lecz z drugiej strony czy nie dostrzegasz w tym pewnej, lekkiej hipokryzji?


@Xing77: Co masz na myśli? Jakiej formy hipokryzji?

Co do centrystów, rozumianych jako takich, którzy nie chcą za wszelką cenę zdefiniować swoich poglądów, nawet w bardzo ważnych rzeczach (jak prawa człowieka) - to są imho szkodniki i działają na korzyść już uprzywilejowanych.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: Ty w ogóle przeczytałeś choć jedno zdanie które ja tu napisałem w ciągu tych ostatnich paru godzin, czy w kule lecisz? Otwarcie pisze, pseudo śmieszku, że nie mam nic przeciwko karaniu osób za pomówienia, znieważanie czy nawoływanie do przemocy, w dwóch pierwszych przypadkach jeśli osoba pokrzywdzona bezpośrednio chce to zgłosić do odpowiednich organów.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:

Okazuje się, że większość krajów europejskich reguluje wolność słowa - można popełnić przestępstwo przez samą wypowiedź :)


Przytoczysz przykłady? I nie mam na myśli krytyki
  • Odpowiedz
Co do centrystów, rozumianych jako takich, którzy nie chcą za wszelką cenę zdefiniować swoich poglądów, nawet w bardzo ważnych rzeczach (jak prawa człowieka) - to są imho szkodniki i działają na korzyść już uprzywilejowanych.


@johny-kalesonny O #!$%@?, człowiek nieironicznie myślący że ludzie z centrum to jacyś #!$%@? symetryści którzy chcą zachować jakąś równowagę XDDDD

Ty wiesz że nie o to chodzi w byciu centrystą nie?
  • Odpowiedz
Otwarcie pisze, pseudo śmieszku, że nie mam nic przeciwko karaniu osób za pomówienia, znieważanie czy nawoływanie do przemocy,


@suwalskimroz: Ale zupełnie Ci nie przeszkadza, jak ktoś propaguje poglądy nawołujące do nienawiści i to powinno być jego prawo ;D

Ty wiesz że nie o to chodzi w byciu centrystą
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: No to w takim wypadku kretynem jesteś ty XD

Ale zupełnie Ci nie przeszkadza, jak ktoś propaguje poglądy nawołujące do nienawiści i to powinno być jego prawo ;D


Grożenie komuś bezpośrednio przemocą, a uważanie że powiedzmy, czarni są lepsi od azjatów to dwie różne rzeczy. Jeśli tego nie widzisz, to xd.
  • Odpowiedz
Od kiedy to mowa nienawiści ma podlegać wolności słowa?


@Xing77: Wystarczające są przepisy o pomówieniach. Mowa nienawiści czy obraza uczuć religijnych to jakieś absurdy.
  • Odpowiedz
Sugeruje, że nie ma kompromisów w pewnych sprawach


@johny-kalesonny: A wiesz że centryści nie są zawsze za kompromisami i mogą mieć silne opinie w konkretnych kwestiach nie? Bycie centrystą nie skazuje Cię na staniu pośrodku wszystkiego, zawsze i wszędzie XD
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: To znaczy w jakich? Wiesz, że nie zawsze da się jednoznacznie określić co jest dobre, a co złe, prawda?
A w przypadku tej babki to nie uważam by powiedziała coś złego. Wystarczy spojrzeć co się dzieje z uchodźcami. Każdy racjonalnie myślący człowiek by powiedział tak na jej miejscu.
  • Odpowiedz