Wpis z mikrobloga

@podjad3k:

Mowa nienawiści czy obraza uczuć religijnych to jakieś absurdy.


Zgodziłbym się, gdyby ludzie jednak stosowali się do odpowiedzialności za słowa i nie wykorzystywali wolności do wypowiedzi ponad miarę, ale to wymaga odpowiednich zasad. Niestety, jest jak jest, ale zasady o mówie nienawiści jakoś to regulują.
Szkoda tylko, że dopuszcza się w ten sposób osoby religijne do głosu, które otwarcie do tej nienawiści nawołują.
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:

Np. w sprawach praw człowieka.

Które Europa sama czasem łamie.

Proponuję eksperyment - spróbuj na jakiejś platformie w Europie zamieścić neonazistowski tekst

A to jest coś nie do pomyślenia? Mało to neonazistów krąży po manifestacjach i nikt jeszcze nie zrobił z nimi porządku?
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny:
1. W każdym znajdziesz neonazistów. Już sama obecność małej ich ilości jest szkodliwa i podejrzliwa. Europa nie ma na tyle środków i możliwości by działać z nimi w zarodku.
2. Mógłbym, ale nie chcę tu tworzyć burzy.
  • Odpowiedz
Redlining w latach 80-tych (polecam sie doedukowac w tym temacie bo tlumaczy powstawanie gett i nierownosci ekonomicznych

Crime act z 1994 który wplynal na to ze Ameryka ma w wiezieniach 25% Wszystkich globalnych wiezniow, ktory targetowal niewspolmiernie czarna biedote

Uniwersytety ktore sa platne wiec oczywistym jest ze czarna biedota nawet o nich nie mysli

Gorszy dostep do sluzby zdrowia gdyz jest ona platna (ta sama przyczyna co wyzej)


@Gregory960: dobra,
  • Odpowiedz
Zgodziłbym się, gdyby ludzie jednak stosowali się do odpowiedzialności za słowa i nie wykorzystywali wolności do wypowiedzi ponad miarę, ale to wymaga odpowiednich zasad. Niestety, jest jak jest, ale zasady o mówie nienawiści jakoś to regulują.

Szkoda tylko, że dopuszcza się w ten sposób osoby religijne do głosu, które otwarcie do tej nienawiści nawołują.


@Xing77: Tak jak pisałem, przepisy o pomówieniach są wystarczające. Odpowiedzialność za słowa istnieje, należy pozwać o
  • Odpowiedz
@podjad3k:

Tak jak pisałem, przepisy o pomówieniach są wystarczające. Odpowiedzialność za słowa istnieje, należy pozwać o pomawianie delikwenta.


Nie każdy ma tyle ochoty, czasu i energii by to robić. Ogranicza nas biurokracja, zamiast postawić na technologiczne rozwiązywanie takich
  • Odpowiedz
Ale to wina tych grup, że rządy takie prawo ustaliły?

@Xing77: Co za różnica czyja wina, ja pisałem jaki jest efekt.

Akurat dobre jest to, że osoby (np. mniejszości) są chronione przez takie prawa.

@Xing77: Każdy powinien być równy wobec prawa (
  • Odpowiedz
@podjad3k:

Rozumiem, że obrażanie homosi już jest ok?

Nie jest w żadnym stopniu okej, i powinno to podlegać bardzo surowej karze. Niemniej sami siebie też obrażają.

No skoro nie ma ochoty to widocznie za małe te obrażenia uczuć takich czy
  • Odpowiedz
Centryści są też przeciwko ostatnich protestom kobiet w P0lsce.


@johny-kalesonny: Centryści w Polsce głównie głosują na PO i Hołownię, którzy popierali Strajk kobiet w jakimś tam stopni, np. Hołownia był na protestach, świat nie jest zero jedynkowy i nie dzieli się na faszystów i lewicowców, jak prawdopodobnie chcesz.
  • Odpowiedz
Centryści w Polsce głównie głosują na PO i Hołownię, którzy popierali Strajk kobiet w jakimś tam stopni, np. Hołownia był na protestach, świat nie jest zero jedynkowy i nie dzieli się na faszystów i lewicowców, jak prawdopodobnie chcesz.


@Abaddon_Profanator: Świat nie jest zerojedynkowy i nie jest bipolarny kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°) z tego co widzę to większość lewicowców jest faszystami, ale i po prawej stronie
  • Odpowiedz
@podjad3k: Jakoś nie widzę nigdzie tego lewicowego faszyzmu poza gadką ekologów i ekonomicznych lewicowców.

Obrażanie samych siebie powinno podlegać najbardziej surowej karze, moim zdaniem nawet czapa wchodzi w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


A moim zdaniem nikt nie ma prawa bić innych ludzi.
  • Odpowiedz