Wpis z mikrobloga

@gienek_: Jak działa to działa. Niestety wsparcie techniczne OVH coraz bardziej leci w dół (w szczególności jak z serwerem stanie się coś czego sam nie możesz naprawić), problemy zdarzają się ale uptime jest poprawny (chyba że przyjdzie pożar #pdk) - mamy serwery w kilku lokalizacjach. Usługi niezarządzane całe szczęście są po to żeby wsparcie techniczne najczęściej było zbędne. Ta w Warszawie obecnie bez problemów. Jednym słowem śmiało można brać ale
@open-alpha: Duże chmury publiczne jak AWS/GCP do krytycznych zastosowań. Tutaj akurat jest pytanie o VPS ale np. przykład z OVH tanich serwerów typu (kimsufi) te usługi u nich działają fatalnie - lepiej już iść w VPS który przynamniej działa na serwerowym sprzęcie z porządną macierzą dyskową niż często określany "kebab" z OVH.

A kolejny problem jaki mam z OVH to jeden z najgorszych paneli w branży, fatalne UI które ma połączone
@devones: troche z tym AWS to dziwne bo ja słyszałem na SySops devops tyle historii ze nawet Netflix zaczał migrowac maszynki z chmur i budowac wlasne DC inni podobnie bo nawet taki provider potrafił miec read-only na dyskach. Z reszta wlasciej sysops/devops ma chyba firme ktora wlasnie migruje w druga strone z chmury do fizyków, co bardziej doswiadczonych i tak samo u mnie w pracy mówia ze fizyki > virtualki
@open-alpha: Bo przy coraz większej skali AWS zaczyna generować ogromne koszty. Jeżeli masz na tyle duży projekt i zespół to wiadomo że lepiej budować własny "multi-cloud" na fizycznym sprzęcie. Przy małym projekcie przynamniej masz spokój czy na dedykowanym coś się stanie np. z dyskiem (padnięcie dysku a raid zarządzany samodzielnie lub jego brak) bo działa to w takim środowisku że teoretycznie będzie stabilne niezależnie od awarii.

Przykład Netflixa jest nietrafiony bo
@devones: dzięki za ciekawe wypowiedzi. Właśnie zapomniałem wspomnieć o lokalizacji, no najlepiej byłoby z PL. Kiedyś już miałem VPS w OVH i chyba było spoko, ale skusiła mnie promka na BF z innej firmy, w której coraz częściej są problemy. Widzę, że ludzie często narzekają na support OVH, ale ten aspekt był mi potrzebny może z raz w ciągu kilku lat przygody z VPS, więc może przeboleję.
@gienek_: To tak jak wyżej - Warszawskie centrum obecnie działa naprawdę dobrze, nie było większych problemów z siecią czy prądem. To jedna z ich nowszych lokalizacji i zdecydowanie stabilniejsze niż to co mają w Francji. Śmiało możesz brać.
@open-alpha: Ja akurat jestem w product development w Equinixie, ale też blisko :)

@open-alpha: @gienek_: @devones: Jako, że zostałem wywołany, to się podzielę wiedzą na temat chmur. Pytanie jest po co i do czego ten serwer. Chmury publiczne nie zostały stworzone, żeby stawiać tam maszyny wirtualne (AWS EC2). Chmury publiczne praktycznie każdą potrzebę biznesową potrafią ubrać w swoje usługi typu PaaS/SaaS.
Jeden z mitów dotyczących chmur publicznych to