Wpis z mikrobloga

Dobrze myślę, że zaznaczony sworzeń to miejsce rozkuwania? Nie znalazłem na łańcuchu żadnej spinki, a ten sworzeń jako jedyny odróżnia się od reszty.
Jaki skuwacz polecacie? Nie musi być ultra lekki neoprenowy, bo raczej nie zamierzam go ze sobą wozić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak przy okazji, myślicie, że z tego łańcucha coś jeszcze będzie po porządnym umyciu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#rower
Pobierz
źródło: comment_1629214265VS8ajngjiSWLa0fYHeMoyi.jpg
  • 10
@Sarg: Nie rozkuwaj łańcucha w miejscu sworznia wzmocnionego, bo inaczej łańcuch nie będzie się nadawał do bezpiecznego użytkowania. Najlepiej rozkuć po przeciwnej stronie łańcucha (tak aby łańcuch dzielił się na równe części).
@AleDlaczegoTak: myślisz że da radę go w ten sposób porządnie wyczyścić? Myślałem żeby go zdjąć, wrzucić do jakiegoś specyfiku i pomiąchać bo trochę piasku niestety w nim jest.
@artur200222: czyli ten zaznaczony sworzeń to fabryczne miejsce skucia, tak? A ja mam sobie wybrać jakiś "zwykły" sworzeń po drugiej stronie łańcucha jak mówisz? I wtedy spinam go tym samym sworzniem, który wyjąłem czy trzeba nowy? Sorry za takie laickie pytania, ale
@Sarg: Nie znam się na tym za bardzo, kiedyś kilka razy rozkuwałem i skuwałem łańcuch.

protip: nie wyciskaj go do końca, bo potem ciężko skuć z powrotem, tak tym samym pinem, trzeba uważać żeby robić wszystko w osi i nic nie wygiąć w ogniwie. Co do możliwości zerwania takiego połączenia, to raczej jakieś mity, spinka, to i owszem może pękać, ale dobrze zakuty łańcuch w normalnych warunkach nie powinien się urwać,