Wpis z mikrobloga

Hej, budowlane mirki, czy jest tu może ktoś kto zajmuje się przyłączami wod-kan? Może mi ktoś powiedzieć jakie mniej więcej są koszty następujących rzeczy:
- wykonanie przyłącza kanalizacyjnego z rur PVC 160 SN8 o długości 31mb
- wykonanie dwóch studni rewizyjnych 400x160 z włazem teleskopowym typu ciężkiego D-400
- wykonanie przyłącza wodociągowego z rur PE 32 SDR11 PN16 o długości 56mb
- wykonanie dwóch podwiertów pod drogami o łącznej długości 15m,
- wykonanie podejścia wodomierzowego

Chodzi mi o cenę tak mniej więcej, żeby znać rząd wielkości. Cena najlepiej z materiałem, województwo podkarpackie, jeśli miało by to mieć jakieś znaczenie :)
#budujzwykopem #hydraulika #wodociagi #woda #kanalizacja
  • 4
  • Odpowiedz
Pomorskie ok 15 tys po znajomościach, rynkowo myślę że 20-25, nie lepiej wykonać dwie rewizyjne 315mm ? Będą tańsze i tez będą spełniać swoje zadanie, każdy przewiert liczy się osobno, ( chyba ze sieci idą obok siebie) z racji wykonania wykopu początkowego i końcowego oraz ustawienie maszyny.
  • Odpowiedz
@mrsjackdan: dzięki, tak pytam o to, ponieważ dostałem wycenę tych rzeczy na 20k i się zastanawiam czy to jest jakaś cena z kosmosu czy mniej więcej standardowy. Oprócz tych rzeczy tam jeszcze w wycenie jest podniesienie studni kanalizacyjnej, wymiana pokrywy tej studni, rozbiórka kostki, przywrócenie wszystkiego do stanu początkowego no i całe załatwianie formalności w przedsiębiorstwie wodociągowym. Z tego co piszesz to chyba jednak nie jest to cena z kosmosu
  • Odpowiedz
Formalności w zwk są bezpłatne, nie daj sobie wcisnąć żadnych opłat za wydanie warunków tech czy uzgodnienie projektu,
pracuje w zwk więc jak coś pisz
  • Odpowiedz