Wpis z mikrobloga

Postuję finalny build, ktoś ma pomysł co powinienem zmienić? w 90% do csa i czasem odpalę sobie jakiś nowy AAA typu valhalla, cyberpunk.

1. Ryzen 5 5600x + ARCTIC LIQUID FREEZER II 360 (chłodnica montowana na topie)
2. Asus TUF Gaming B550-Plus
3. Ballistix DDR4 16GB 3600MHz CL16
4. CHINSZCZYZNUM PC Armis AR7X Evo TG ARGB

Zasilacz 650 W, dyski i grafika z poprzedniego kompa.

#pcmasterrace #komputery #gry #kartygraficzne #amd #pc
  • 14
@Megawonsz_dziewienc: sam miałem plan go kupić, bo cenowo jest spoko, ale w grach różnica między 5 a 9 jest niewarta świeczki. Generalnie na reddicie widzialem całkiem sensowną radę :
Granie - 5
Streaming - 7
Render - 9

Albo te 2 ostatnie odwrotnie.
@DOGTOR: Do streamu to najlepiej miec osobnego pcta jesli robisz to polprofesjonalnie nawet, ale tak do gier r5 wystarczy, przy streamowaniu bedzie sie krztusil troche wiec 7 bedzie spoko, a branie 9 mija sie z celem bo przy normalnym uzytkowaniu tego nie wykorzystasz, lepiej jakas karte przechwytujaca kupic wtedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DOGTOR: To jest bardzo dobre AiO, ale jak już ktoś wspomniał 5600x potrafi być bardzo chłodny jak się pogrzebie w PBO. Nie uświadczyłem temperatury powyżej 60 stopni podczas grania z AiO 240. Myślę, że zwykle chłodzenie powietrzem by spokojnie dało radę, jeśli chcesz zaoszczędzić.
@Ralphs: Ja jestem fanem brania mocnego chłodzenia nawet jeśli procek nie jest grzejnikiem. Dzięki temu skręcasz potem wentylatory na minimum i chłodzenie jest niesłyszalne, hałas generuje jedynie grafika.
@Ralphs: @Murasame:

Dołożenie niecałej stówki do 360 to nie jest jakiś duży problem, a widziałem już sporo takich setupów na reddicie/yt. Wnioskuję, że może mieć to jakiś sens :D

+ raczej będę go kręcił, więc przyda się sensowne chłodzenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DOGTOR: różnica między np. fera 5 a AiO 360 to trochę więcej niż niecała stówka, ale jeśli to nie stanowi problemu to oczywiście - bierz co uznasz za stosowne.