Wpis z mikrobloga

Dlaczego zawsze w takich chwilach mówi się tylko o biednych kobietach i dzieciach? Dlaczego zawsze robi się z nich najbardziej pokrzywdzonych?


@30062018: ponieważ kobieta produkuje jedną komórkę jajową na miesiąc a facet 300k plemników dziennie
w związku z czym cywilizacje/kultury które poświęcały kobiety i dzieci w większości wymarły a my jesteśmy spadkobiercami tych które skupiały się na ochronie kobiet

z tego samego powodu nie istnieje takie coś jak solidarność plemników, faceci
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@30062018: #!$%@? no nie wiem, mając te parędziesiąt milionów na koncie to myślę że bym wymyślił jakiś sposób żeby pomóc, gdybym rzeczywiście chciał.
  • Odpowiedz
Dlaczego zawsze w takich chwilach mówi się tylko o biednych kobietach i dzieciach? Dlaczego zawsze robi się z nich najbardziej pokrzywdzonych?


@30062018: bo zwykle to mężczyźni mordują, gwałcą kobiety, dzieci i zaczynają wojny.
  • Odpowiedz
@30062018: Ty tak serio? Pod rządami Talibów w Afganistanie (tak dzieci, to nie pierwszy raz) kobiety nie mogły wychodzić z domu bez mężczyzny, co za tym idzie jeżeli ojciec rodziny zmarł albo trafił do więzienia i nie było męskiego potomka który mógłby wyjść kupić jedzenie, do pracy, przynieść wody to żona i córki były skazane na śmierć bo wracamy do początku wypowiedzi nie było mężczyzny z którym mogłyby wyjść.

Wstydziłbyś się
  • Odpowiedz
@AvantaR: zobaczymy za jakiś czas, nie interesuje się tym aż tak bardzo. Jednak aktualnie są to ludzie (przynajmniej na wyższych szczeblach) bardziej wykształceni niż te 20 lat temu i wiedzą, że muszą się jakoś wpasować w politykę światową
  • Odpowiedz
Dlaczego zawsze w takich chwilach mówi się tylko o biednych kobietach i dzieciach?


@30062018: Z tego samego powodu, z którego w krajach islamskich mówi się o prześladowaniach chrześcijan, a nie muzułmanów?
  • Odpowiedz
@AvantaR: Myślisz że faceta to nie dotyka, że jego ukochana stała się niewolnicą w ich kraju? To tak jak ze strajkiem kobiet. Kobieta ci rodzi zdeformowane dziecko które zaraz umrze a ty masz #!$%@?? Owszem nie będziesz cierpiał fizycznie przy porodzie, ale cała reszta tragedii jest podobnego kalibru
  • Odpowiedz
że muszą się jakoś wpasować w politykę światową


@Hadzik: To jest właśnie powielany mit. 20 lat temu dokładnie tak samo było i Talibowie szukali akceptacji zachodu, bo tylko chyba Katar (?) uznawał ich za legalną władzę. Oni mogą używać Twittera, mieć broń po Amerykanach, ale to wciąż fundamentaliści muzułmańscy i już teraz przecież są informacje o zawracaniu dziewczynek ze szkół, czy kobiet z miejsc pracy. Oczywiście chciałbym się mylić, ale skoro
  • Odpowiedz
@kaarp: im nie obcinają głów za bycie mężczyzną tylko za łamanie ich prawa i kobieta ma znacznie wieksze szanse na to. Mężczyźnie glowy nie obetną za to, że pracuje albo wyszedł z domu bez żony.
  • Odpowiedz
  • 2
Modlenie się - czynność wynaleziona po to aby dawać uczucie, że się coś robi nie robiąc zupełnie nic.
  • Odpowiedz
@Pierorzek: tylko, że ich prawo nakazuje m.in. być ich wyznania i wierzyć w ich wersje Allaha. Tym ludziom od dzieciństwa wmawiano, że jak zdradzą swojego bożka to pójdą do piekła na wieki, myślisz, że jak przyjdzie jakiś talib powie, że masz się wyrzec swojego i czcić mojego to to nie będzie dla nich żaden problem?
  • Odpowiedz
@AvantaR to nie ci sami zdziczali fundamentaliści, którzy wychowali się zamknięci z karabinami w szkołach koranicznych a bieżącą wodę i kobiety zobaczyli dopiero jak ich wysłali do akcji w Kabulu. Oświadczenia władz są dosyć cywilizowane, ale jak będzie ostatecznie to dopiero zobaczymy. Niemniej jednak deklaratywnie ich cele i ambicje są znacznie różne od tych sprzed 20 lat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@30062018: annie lewandowskiej, żonie jednego z najbogatszych ludzi świata, pozostało się jedynie modlić? Aha. Czuję się całkowicie moralnie usprawiedliwiony i mogę z czystym sercem wyłączyc telewizor i mieć w dupie Afganistan i los tych ludzi, bo w odniesieniu do Ani to ja już w ogóle nie mam żadnych narzędzi do pomocy.

Dziękuję ci Aniu Lewandowska za zdjęcie tego ciężaru

¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz