Wpis z mikrobloga

@Kodak: Hejo Miras, czy ocet nie uniemożliwia proces fermentacji ? Ja to tak rozumiem ze jak będzie kwaśno od octu to drożdże nie zaczną jeść cukru i nie będzie fermentu - dla tego chyba ocet dajemy by wszystkie te procesy zatrzymać ?
@smokingcat ja akurat siedzę w fermentacji piwa, ocet może zatrzymywać rozwój pewnych bakterii, ale raczej nie tych odpowiedzialnych za fermentację mięsa. Lactobacillus potrafi zejść do pH 3(informacja do weryfikacji). Mięso może być zakwaszane jeszcze pezed właściwą fermentacją, przy piwie przed dodaniem bakterii zaleca się zejść do 4,5pH aby ograniczyć możliwość rozwoju niechcianych drobnoustrojów.
@czy_pisiont: piwo jest na mojej liście jako kolejny eksperyment :) na razie ostro uzależniłem się od Kombucha i niebawem spróbuję zrobić wersję dla dorosłych. W fermencie piwa trochę zniechęca mnie ze nie można sobie robić freestyle tylko dokładnie trzeba wszystko mierzyć.
@smokingcat bez przesady, browar to nie apteka ( ͡º ͜ʖ͡º) ja tam często lecę na freestyle, jeśli dużo kisisz bardziej bałbym się o zakażenia, chociaż są i tacy co warzą w zawilgoconej piwnicy i jest ok. Problemem może być utrzymanie temperatury 16-21°C(zależnie od szczepu drożdży) bo jeśli pójdzie za wysoko to będzie kac i smród rozpuszczalnika, ewentualnie iść na początku w kveiki, które nie mają