Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dobry wieczór
Lub dzień dobry, zależy kiedy to czytacie

Nie mam tu konta ale często czytam tą stronę, m. in. tag #przegryw

Mam 16 lat i boję się zostać takim właśnie człowiekiem, życie w piwnicy i wiązania końca z końcem, dlatego dla szansy na lepsze życie razem z mamą (ojciec alkoholik zdycha na marckość wątroby gdzieś w jakiejś dziurze) wyjechaliśmy do Niemiec, ale nauczyciel niemieckiego (mam ukończone wszystkie 8 klas szkoły podstawowej, wykształcenie podstawowe) leciał w #!$%@? i przez 2 lata nie przerobiliśmy nawet 10% materiału - lubił się #!$%@?ć, dlatego też nie umiałem po niemiecku ani Be ani Me, ukończyłem w ten rok pierwszy rok kursu językowego (zostałem automatycznie przypisany do kursu językowego) i mam niemiecki A1 zrobiony (widziałem na messengerze ludzie z klasy z polski chwalili się świadectwami z pierwszej klasy liceum, czyli kiedy oni robią już szkołę średnią ja stoję w miejscu), czyli w wieku 17 lat A2 i wiek 18 poziom B1, czyli minimalny wymagany poziom znajomości języka niemieckiego by mnie puścić do normalnej szkoły (technik informatyk w to celuję, nie mam żadnych marzeń). Ale gdy ukończę kurs językowy w wieku 18 lat mam jeszcze szansę na dostanie się do szkoły średniej? Czy zostanę tylko z podstawowym i przyjdzie mi zdychać jako bezdomny?

Czy jest tu ktoś kto zna się na niemieckim systemie szkolnictwa?

Przepraszam za tagi z dupy ale #niewiemjaktootagowac

Proszę też o odpowiedzi poważne bez śmieszkowania, dziękuję

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #niemcy #szkola

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #611aa100f81bf9000b2c7051
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania:

ale nauczyciel niemieckiego (mam ukończone wszystkie 8 klas szkoły podstawowej, wykształcenie podstawowe) leciał w #!$%@?


Aj ten cholerny nauczyciel , gdyby nie on, to bylbys kimś! Przez niego straciłeś wszelkie szanse, co za paskudny człowiek!

XD prawda jest taka, że sam leciałeś w u-€a , możliwości, by nauczyć się języka jest dzisiaj milion, po prostu wolales zbijać bąki. Jak to zrozumiesz i uznasz, że sam jesteś sobie winien, to zrobisz
ChytryWładca: @giocarte

No bo go pewnie moja wina że nauczyciel wszystkim powstawiał 5 i nic nas nie nauczył poza przywitaniem się xD

Jeszcze powiedz że to moja wina że dowiedziałem się o tym wyjeździe 2 tygodnie przed wyjazdem bo wujek z dalszych stron dowiedział się że jego rodzina nie kończy się na jego dzieciach i zaproponował mojej matce wyjazd bo tutaj będzie ją z jej wykształceniem stać na wynajem mieszkania (a