Wpis z mikrobloga

Siema.

Jakie znacie sposoby na staking USDC z dobrym APY i z niskim kosztami depozytu? Słyszałem o Waves, ale tam się czeka aż 2 tygodnie na unstaking a mi by zalezalo na elastycznej możliwości wypłaty. Coś jak Celsius, tylko bez horrendalnych kosztów wpłaty (erc20 + opłaty narzucone przez giełdę) Środki mam na sieci Algorand.

Ktoś korzysta i wie jakie są opłaty za depozyt USDC na apke crypto.com? Nie chce robić full KYC by potem się dowiedzieć, że opłaty są za wysokie za wpłatę/wypłatę usdc :/

Dzięki z góry

#cryptocom #kryptowaluty
  • 17
@mddx: jak masz już USDC na Waves, to możesz je wrzucić jako supply na ich nową platformę pożyczkową. Koszty praktycznie zerowe, a dołożenie lub wycofanie supply trwa 2 sekundy. Procenty naliczają się na bieżąco, co blok, czyli co niecałą minutę. Dodatkowo jak teraz wrzucisz to bierzesz udział w early birds

https://vires.finance/
@mddx: Na większości platform nie ma kosztów depozytu, ponosisz jedynie koszty wypłaty coina z portfela/giełdy na której go trzymasz. Przesył USDC po erc20 na coinbase pro kosztował mnie ostatnio 3 Usd, więc koszty nie są jakieś wielkie+ musisz uważać, żeby przesłać stablecoina po odpowiedniej sieci
@Photoeditor @mddx : można wrzucić tylko Waves, albo tylko USDC, albo USDt, albo wszystkiego po trochu. Jak wejdziesz w tego linka co podałem, to masz tam wyszczególnione tokeny które aktualnie obsługują.
Działa to na zasadzie pożyczek, udostępniasz swoje tokeny, żeby ktoś mógł je wypożyczyć.
Sam też możesz sobie z platformy "wypłacić"(wypożyczyć) tokeny o równowartości zabezpieczenia (supply które włożyłeś).
Ci co wypożyczają (borrow) płacą APR. Ten % co płacą wypożyczający idzie do ludzi
@Stachu90: Powiedziałabys coś więcej jak to wrzucić na vires cały proces od początku jak to wyglada? I jak to tez jest z tymi early birdsami opłaca się teraz jeszcze dodawać płynność? Po co się w ogóle tez od nich pożycza skoro i tak musisz zastawić taka sama ilość usdt?
@Photoeditor: sporo rzeczy jak na jeden post :)
Najlepiej załóż sobie konto z portfelem na waves.exchange.
Tam sobie możesz poklikać w zakładce investments różne warianty inwestycji ogólnie możesz se tam poklikać i poogarniać co i jak.
Jak w tej samej przeglądarce na tym samym urządzeniu, na którym logowałeś się na waves.exchange wejdziesz na vires, to podpinasz portfel tym samym hasłem co masz do waves.exchange.
Oprócz tego jest taki produkt ze świata
@Stachu90: Dzięki wielkie za odpowiedzi, wiele mi to rozjaśniło dzięki czemu lepiej to rozumiem. Mam jeszcze jedno pytanie, do kiedy bedzie można dodawać płynność na vires w zamian za płynność?
@Photoeditor: z tego co wiem, to tam automaty obracają twoimi pieniędzmi. To nie jest instrument "zero risk", tam można mieć stratę ograniczona do 10%, ale puki co idzie cały czas fajnie do góry. No i też bierzesz udział w losowaniu samochodu jak tam wsadzisz kasę :)
Tu masz jeszcze polskiego wavesowego telegrama, są tam ludzie, którzy ogarniają temat dużo bardziej niż ja ;)

Neutrino Protocol - Polish Official Group
https://t.me/neutrino_poland