Wpis z mikrobloga

Widzę, że na wykopie banda matołków z #4konserwy twierdzi, że to Biden odpowiada za wyjście amerykanów z Afganistanu.

To przypomnijmy, kto podjął decyzję o wycofaniu, podpisał porozumienia i nawet podał terminy - nikt inny jak god-emperor #trump ponad rok temu.

Oczywiście Biden teraz rządzi więc można argumentować, że mógł zmienić decyzje poprzednika - tylko problem polega na tym, że wycofanie wojsk z kraju to jest olbrzymia operacja logistyczna, która poprzedzona jest miesiącami przygotowywań i nie można jej sobie zmienić jak w grze komputerowej kliknięciem myszki.

Bidenowi ta decyzje oczywiście będzie ciążyła na sumieniu i mógł podjąć inne decyzje, ale przedstawianie tego jednostronnie na zasadzie "porażka Bidena" to nic innego jak brak podstawowej wiedzy o tym co się dzieje na świecie.

USA było tam za długo i akurat decyzja o wycofaniu się miała sens - ten kraj musiał zacząć działać i bronić się sam, jeśli miał się rozwijać. Mało kto jednak podejrzewał, że szkolona i wyposażana od 20 lat armia afganistańska skapituluje w tak ekspresowym tempie.

#neuropa #usa #afganistan #geopolityka #swiat
Pobierz
źródło: comment_1629050214jOCbpb1h4yxwVCsHQnGQn5.jpg
  • 59
USA było tam za długo i akurat decyzja o wycofaniu się miała sens - ten kraj musiał zacząć działać i bronić się sam, jeśli miał się rozwijać. Mało kto jednak podejrzewał, że szkolona i wyposażana od 20 lat armia afganistańska skapituluje w tak ekspresowym tempie.


@rzep: nie wydaje mi się - wycofanie się USA jest zaplanowane - sugerujesz, że ich wywiad nie wiedział, co się święci? Wycofali się, żeby znowu Talibowie
No tak miesiąc temu Biden zapewniał że nie dojdzie do paniki w której śmigłowce będą ewakuować w pośpiechu ambasadę… a dziś takie zdjęcia obiegły cały świat.


Tydzień temu wywiad amerykański twierdził, że zajęcie Kabulu zajmie Talibom 3 miesiące.

Wg. Ciebie Biden sam miał pojechać do Afganistanu i przeprowadzić własne analizy siły afgańskiej armii i oddziałów Talibó?

https://www.reuters.com/world/asia-pacific/taliban-fighters-capture-eighth-provincial-capital-six-days-2021-08-11/

Ta prezydentura ewoluuje ze śmiesznej w żałosną, a już niedługo w tragiczną.


@cerastes: Co
co to znaczy "mało kto podejrzał że skapituluja tak szybko?" Każdy kto ma choć trochę oleju w głowie wiedział że wraz z opuszczeniem Afganistanu przez regularna amerykańska armię tam będzie od nowa to samo. Było to do przewidzenia jeżeli chociaż trochę się interesuje historia, bo podobnych sytuacji i to z udziałem USA było kilka i wszystkie kończyły się tak samo.


@Dorhak: Powinieneś w takim razie wysłać zgłoszenie do wywiadu amerykańskiego, bo
Pobierz
źródło: comment_1629099518TC67JfkCj8eLqe44jc4C1t.jpg
@rzep: Ja jestem ciekaw, czy tamtejsze wykopki teraz mówią, że oczernianie Talibów to propaganda, Ghani to robił laskę Amerykanom a w ogóle, to jedli ośmiorniczki i jakieś lewactwo chcieli wprowadzać. U nas na wyzerowanie pamięci wystarczyło 8 lat, u nich minęło 20.
@rzep weź młotek i wybij sobie te durnoty ze łba, kazdy kto ma choć krzte rozumu wie że wycofanie z dnia na dzień całego kontyngentu wojskowego oznacza oddanie kraju za darmo. Powtarzam po raz kolejny - spójrz wstecz na historię i napisz w ilu przypadkach coś takiego kończyło się dobrze.
@rzep 2500 a 0 amerykańskich żołnierzy to spora różnica. Tylko sabotażysta wycofa z dnia na dzień wszystkich. Przecież to logiczne myślenie nakazuje żeby takie sprawy załatwiać stopniowo - latami a nie z dnia na dzień. Masz łeb przeżarty polityka już bo wszystko sprowadzasz do tego że to jest wina Trumpa a nie Bidena a ja ci mówię że mam w #!$%@? czyja to jest wina bo widzę świat szerzej niż ty
@rzep no to geniusz Biden mógł go poprawić i zwiększyć na nowo siły w regionie. Powtarzam ci po raz enty. Skończ mieć wyprany mózg polityka na wykopie bo ci się to będzie odbijać na starość. Patrz na świat szerzej
no to geniusz Biden mógł go poprawić i zwiększyć na nowo siły w regionie.


@Dorhak: No i zwiększył - wysłał 3000 dodatkowych żołnierzy żeby zabezpieczyć ewakuacje.

Po co się wypowiadasz na tematy, na które nie masz pojęcia?

To ty masz wyprawy mózg i powtarzasz bzdury nie mające poparcia w rzeczywistości.