Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL:DR:
Waham się czy iść na psychoterapie, dwie poprzednie zawiodły
Hej rozważam pójście na #psychoterapia, mam dość poważne problemy (dda, zaburzenia lękowe, zaburzenie osobowości), które ograniczają moje życie i chciałbym się ich pozbyć (na ile to możliwe), ale jestem trochę zniechęcony poprzednimi. Uczęszczałem już na dwie terapie (integralną przez 1.5 roku i psychodynamiczna przez 0.5 roku, brałem też leki), wydałem trochę pieniędzy (ok. 8k) bez żadnego rezultatu i obecnie powątpiewam w skuteczność terapii . Nie zarabiam jakoś rewelacyjnie, więc nie chcę znów wyrzucać pieniędzy w błoto. Dodatkowo nie jestem już jakiś najmłodszy, 26l, więc zastanawiam się czy mogę się jeszcze zmienić, wiecie, starego psa nie nauczy się nowych sztuczek. Nie dam rady tak funkcjonować resztę życia i muszę podjąć jakaś decyzję, ale nie chcę znów marnować pieniędzy (chociaż mógłbym oddać wszystko, gdybym wiedział, że to mi pomoże)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6118cf5ff81bf9000b2c6c66
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 2
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim zdaniem psychoterapia daje szansę na najgłębszy rodzaj pracy, a więc na zajęcie się kwestiami najbardziej pierwotnymi i fundamentalnymi. Z tym, że to rzeczywiście trwa i przez to kosztuje sporo kasy.
Pomyślałem, że być może mierząc się ze swoimi trudnościami nie trafiłeś na odpowiednią osobę lub nurt, który najbardziej by Ci pasował. Pomyślałem, że podzielę się nagraniem, w którym opowiadam o 7 nurtach, Być może Ci się przyda, jeśli zdecydujesz
  • Odpowiedz