Wpis z mikrobloga

Miraski potrzebuje szybkiej informacji. Klient mi właśnie wyjechał że musze zainstalować PaloAlto GlobalProtect, aby podłączyć się do ich JIRY. Niestety firmowego kompa dostane dopiero jak ich odwiedze za jakis czas. Czy to jest zwyczajny VPN czy jakieś szpiegowskie #!$%@? co może mi skanować dysk/cały ruch nawet jak jestem odłączony. Jakie to ma funkcje?
#programowanie #programista15k #it
  • 12
@Kruqu: Robi wszystko żeby utrudnić pracę xD Pewnie są różne ustawienia, ale u mnie poza tym że cały trasnfer leciał przez VPN-a co było mega wolne, to również blokowało strony internetowe (iks de) w tych jakieś blogi techniczne i musiałem składać ticketa do systemu żeby mieć do nich dostęp, randomowo mi odłączało neta jak nie mogło się połączyć z serwerem i musiałem restartować kompa, do tego odbiera prawa administratora wiec nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kruqu: Używam obecnie jest spoks. Jak jest dobrze skonfigurowane to tylko usługi które są dostępne przez VPN lecą tą drogą,cała reszta normalnie. Firmy którą mają klienta do VPN tak skonfigurowanego że cały ruch leci przez VPN to dno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kruqu: Niee pamiętam czy w tym jest, w innym w opcjach miałem listę adresów IP które miał pchac przez VPN, przy połączeniu się aktualizowała. Jeśli tego nie ma to trzeba zajrzeć do tablicy routingu lub tracertem sprawdzić konkretne serwery/adresy