Wpis z mikrobloga

Czy coś się ostatnio zmieniło w kwestii strzelania scavem do scavów? Wiem, że od ostatniego wipe, u Fenca nie spadała reputacja, jeśli zabiliśmy gracza scava. Raczej niedzielny ze mnie gracz i nie śledzę newsów na bieżąco, a wczoraj miałem dość dziwną sytuację. Odpaliłem sobie grę jako scav no i natrafiłem na scava, który na 99.9% był graczem, ubiłem go i reputacja u Fenca mi spadła. Dlaczego jestem prawie pewien, że to był gracz? Spotkałem go daleko od jakiegokolwiek spawnu scavów, poruszał się podejrzanie i miał 2 karabiny, jeden w rękach, a drugi na plecach. Teraz zagadka - już w ogóle nie strzelamy się z innymi scavami? Czy może jednak faktycznie było to AI (dla mnie zawsze pewniakiem było, że jak scav ma drugą broń na plecach, to jest to gracz)? Błąd w grze?

#escapefromtarkov
  • 4
@Zwichrowany: Teraz jest tak, że reputacja SCAVa to reputacja u Fenca. Tracisz ją zabijając SCAVem inne SCAVy (zarówno graczy jak i boty no i bossy, SCAV-raidersów karma nie dotyczy) chyba, że cię zaatakują pierwsi. SCAV-boty z tego co wiem to potrafią lootować zwłoki więc posiadanie dwóch broni już nie oznaczają że to gracz.
Reputację zyskujesz przez zabijanie SCAVa który zabił innego SCAVa, ekstrakcję PMC+SCAV, ekstrakcję przez samochody i zabijając SCAVem innych