Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Wczoraj sobie pierwszy raz odpaliłem Crusader Kings 3, bo nareszcie miałem wolny dzień na to, żeby w coś pograć.

Wciągnęło jak bagno na całe popołudnie xD

Na początek Desmond w ramach Noob Island coby się oswoić z tą odsłoną. Udało mi się stworzyć Królestwo Irlandii i wszystkie ziemie na wyspie podbić. Po czym zaczęły się schody w wyniku nowych mechanik, których niezrozumienie ugryzło mnie w tyłek. Dokładając jeszcze śmierci trzech moich władców na przestrzeni roku = królestwo mi wpadło w długi, bunty możnych i zewnętrze najazdy. #!$%@? na całego.

Przede wszystkim zacząłem w najwcześniejszej dacie z rozwojem na poziomie tribal. Na pewnym etapie dostałem możliwość wzięcia decyzji, by przejść na feudal i po jej zaakceptowaniu straciłem 50% możliwych poborowych oraz 90% dochodów. Jednym słowem - byłem w czarnej dupie.

Ktoś może mi wytłumaczyć, jak przejście z tribal na feudal działa. Kiedy się to opłaca i jak uniknąć takiej kary?

#crusaderkings3 #crusaderkings #ck3
  • 2
przejście na feudal #!$%@? ci państwo,w 2 też tak było.Jak bardzo chcesz przejści na feudala, to nie możesz mieć vasali,a przynajmniej takich których mogą ci zagrozić w twoim osłabionym stanie.