Wpis z mikrobloga

@Hiter ja 2 tyg temu jechałem. Chłop na granicy Slo-Cro, pytał nas o testy. Mieliśmy, wiec sięgnąłem po kartki, a ten machnal żeby jechać dalej xD my dla świętego spokoju zrobiliśmy i nie wiem czy bym ryzykował tyle km.
Ewentualnie, ogarnij jakis test od znajonych czy cos w jezyku ang i przerob dane, nawet w Paintcie. Moj ziomek tak PCR do samolotu przerabiał i przechodziło xD
  • Odpowiedz
@Hiter: obecne obostrzenia obowiązują do 15.08 i na dobra sprawę nie wiadomo, co czeka pordóżnych w poniedziałek - moga utrzymać to, co jest teraz, mogą zaostrzyć, a moga oficjalnie mieć wy...ne - teraz ogłaszają jedno, a celnicy na granicach robią drugie (machanie łapami, bo ktos jakąś kartkę pod szybą wiezie). Jadę jutro, może wrzucę jakieś info po trasie, ale jak z powrotem - sam nie wiem, nawet trasy powrotnej nie tyczę,
  • Odpowiedz
@Hiter: jechałem 31.07 do Chorwacji, na granicy Węgry-Chorwacja tylko po stronie chorwackiej sprawdzali certyfikat szczepienia (wystarczył na telefonie w apce mObywatel). Wczoraj wracałem, na tej samej granicy Węgrzy tylko rzucili okiem na dowody osobiste, o testy/szczepienie nikt nie pytał. Pozostałe granice Węgry/Słowacja i Słowacja/Polska) nie było nawet straży granicznej. Droga raczej pusta i spokojna, ale to dla tego że jechaliśmy w nocy. W dzień można stanąć dłużej (szczególnie bramki autostradowe w
  • Odpowiedz
@Hiter: Jechałem w lipcu, na pewno licz się z korkami - przykładowe miejsca: bramki na A4 Polska, remont Olumuniec Czechy, remont koło Brna, przejazd przez Wiedeń, korek na granicy Aus-Slo na autostradzie, korek na granicy Slo-Chor na autostradzie, korki na bramkach na autostradzie pod Zagrzebiem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hwk1988: dojechałem kilka godzin temu do Istrii, kwity i dokumenty sprawdzał nam słoweniec, buda po chorwackiej stronie pusta - dowodziki, enter Cdoatia i następny. Wiedziony przeczuciem, wybrałem małe przejście, droga wiodła serpentynami z zakazem wjazdu dla czegokolwiek większego do osobówki (zakaz dla kamperów i przyczep), czasami redukcje do 2ki pod górę, z góry też max 3ka i to z hamowaniami niemal do reza, by zawinąć 180 st., mijanie ze składaniem lusterek,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@hwk1988: coś tam jest, ale zaplanuj przyjazd tak, żeby być w stanie od rana szukać, wtedy największe szanse i masz na to cały dzień. Jak będziesz szukał wkeczorem, może być kiszka...
  • Odpowiedz