Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś chciał mieć #thermomix a go nie stać, a #lidlomix i #biedromix wciąż są za drogie, to jest chyba bieda-alternatywa (dałem 299zł).

InstantPot

Jest do tego apka (chociaż doskwiera brak łączności BT) którą możecie sobie tutaj sprawdzić - są tam przepisy oraz instrukcje krok po kroku co i jak.

[Android](https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbrands.app&hl=en_US≷=US)
iOS

Na FB jest do tego pełno grupek z przepisami, sprzęt jest popularny szczególnie w USA i Kanadzie.
Właśnie zrobiłem sobie w tym ragu a'la bolognese i jestem zadolowony.

#gotujzwykopem #kuchnia
onionhero - Gdyby ktoś chciał mieć #thermomix a go nie stać, a #lidlomix i #biedromix...

źródło: comment_1628792272KW0c2Mm0jtq4wUSSsE3KP2.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@onionhero: Przeciez to jest szybkowar z wieloma innymi (swietnymi) funkcjami. Jestes pewien ze te Thermomixy rowniez sa tego typu szbkowarami (pytam bo tez mam Instant Pota) i sobie kuchni bez tego urzadzenia nie wyobrazam. Thermomixa znam tylko z nazwy tak gwoli wyjasnienia.
  • Odpowiedz
@onionhero: To cena i moda zawsze determinuje funcjonalnosc? Nie znam thermomixa wiec napisz gdzie roznice i czego tu nie da rady zrobic. Pytam z czystej ciekawosci. Jestem na tych kilku wspomnianych grupach FB i z tego co widze ludzie rozne cuda czaruja z IP no ale ja nie mam zapedow ze musze wydac kilka tysiecy na urzadzenie. Natomiast ciekawy jestem gdzie tu sa roznice i czy serio warto dorzucic wiecej
  • Odpowiedz
ale Ty wiesz, że my jesteśmy ten sam team? Też nie mam thermomixa i mam InstantPot ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@onionhero: Nie no wiem ale tak ten post zredagowales w dosyc dziwny sposob. Przeciez to tylko kuchenne gary ktore maja pomoc w przygotowywaniu potraw. IP daje tu swetnie rade (podobnie jak pewnie Thermomix). Ot kwestia mody w danej chwili jak jeszcze niedawno na KitchenAid.

BTW polecam
  • Odpowiedz
@leaving_meaning: no całość wytłumaczona w pierwszym zdaniu:

Gdyby ktoś chciał mieć #thermomix a go nie stać, a #lidlomix i #biedromix wciąż są za drogie, to jest chyba bieda-alternatywa (dałem 299zł)

Nie trzeba przepłacać albo wydawać dużo by mieć całkiem sensowny sprzęt, który zrobi z 70% tego, co Thermomix.
Jest sporo przepisów na InstantPota, społeczność też nie mała i choćby na początek będzie okej. Jak
  • Odpowiedz
@onionhero: Dobra. Pogooglalem i juz chyba wiem gdzie sa roznice.

https://www.reviewed.com/cooking/features/is-this-the-next-instant-pot

The Thermomix swaps out the ability to pressure cook and replaces it with a powerful blade that can chop, grind, emulsify, stir, and blend. Without a motor or any kind of blade, the Instant Pot—and really any multi-cooker on the market—can't do any of that.


To sa kompletnie dwa rozne urzadzenia. IP to tylko szybkowar z kilkoma swietnymi funkcjami.
  • Odpowiedz
@leaving_meaning: ja bym nazwał, bo zrobisz więcej niż połowę tych samych rzeczy co w Thermo za ułamek ceny. Bardziej bym jako porównanie użył nowy iPad Pro (Thermo) vs Galaxy Tab S sprzed 3 lat (InstantPot - brak BT, kilku funkcjonalności jak siekanie, mielenie blablabla). Film na YouTube, wynik meczu czy książkę przeczytasz tu i tu.
  • Odpowiedz
ja bym nazwał, bo zrobisz więcej niż połowę tych samych rzeczy co w Thermo za ułamek ceny. Bardziej bym jako porównanie użył nowy iPad Pro vs Galaxy Tab S sprzed 3 lat.


@onionhero: No nie. Nie chodzi o OS. Bardziej o hardware. Oba tablety pozwola na zrobienie tych samych czynnosci (tutaj w przypadku urzadzen kuchennych juz tego nie zrobisz) Chodzi o dodatkowe funkcje (siekanie, mielenie, mieszanie) jakie ma jedno z
  • Odpowiedz
  • 0
@leaving_meaning: no wiem, dlatego napisałem 3 letni tablet z Androidem. W teorii wiele rzeczy śmiga podobnie ale brakuje tego komfortu użytkowania i kilku funkcji. Generalnie ja Ciebie nie przekonam, Ty mnie - ja uważam że można to nazwać quasi Thermomixem dla studenta biedaka.
  • Odpowiedz