Wpis z mikrobloga

Hej Wykopki, mam pytanie o wakacje na polskim morzem z trzymiesięcznym bąbelkiem. Myślimy o takim wypadzie we wrześniu z Wrocławia. To nasze pierwsze podejście to wakacji z nowym członkiem rodziny. Chętnie przyjmę podpowiedzi - np. odnośnie miejscowości, które mają sensowne deptaki, po których można jeździć wózkiem, a jednocześnie są spokojne. Nadal zastanawiamy się czy taki wypad ma sens - bobo jest małe, w zasadzie zostaje nam spacerowanie. Jeśli ktoś z Was przerabiał taki wyjazd, to chętnie dowiem się na co zwrócić uwagę i czy warto. A może nie morze, tylko lepiej uderzać w góry i nastawić się na spacery po lesie, ewentualnie krótkie trasy w chuście? Dzięki za odzew! #podroze #podrozujzwykopem #dzieci #mirabelkopomusz #rodzicielstwo #gory #morze #baltyk
  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zlowroga_ostryga: wiesz co cholera wie jal będzie nad morzem a tam jest jeden problem wieje jak cholera i dlatego ja bym nie jechał podobnie w wysokie tatry xe względu na ryzyko szybkiej zmiany pogody.
A tak to hulaj dusza.

A ta
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zlowroga_ostryga: byliśmy w październiku w Karpaczu z córką, miała wtedy 2,5 miesiąca. Spała nam w chuscie na wszystkich wyjściach w góry czy innych spacerach, było naprawdę super. O wiele łatwiej niż teraz xD
  • Odpowiedz
@zlowroga_ostryga: Przy takiej wyprawie pamiętajcie, że w foteliku dziecko nie powinno być dłużej niż 2 godziny. Co 2 godziny przerwa 30 minut poza fotelikiem. Co do nadmorskich miejscowości nie pomogę, ciężko zeby było coś cywilizowanego i spokojnego. My byliśmy teraz w Mielnie z 11 miesięcznym bobo, fajna promenada dosłownie w połowie plazy wzdłuż morza, gdzie świetnie się jeździ wózkiem :) Poza tym warto zwrócić uwagę na hotel bobo friendly, coś
  • Odpowiedz
@zlowroga_ostryga: My byliśmy z 6 miesięcznym ale te 3 miesiące to przepaść przy takich maluchach. Ja bym spróbował zaatakować na Waszym miejscu trójmiasto, raz, że infrastruktura, deptaki, jedzenie itp, dwa że w razie czego macie pod ręką szpital itp.
  • Odpowiedz
@zlowroga_ostryga: byłam z 9 mc bomblem w Ustroniu Morskim na początku października i było super. Wynajęliśmy apartament żeby nam było wygodniej. Nawet się udało posiedzieć na kawce w Molo Busola z widokiem na morze. Wózkiem można dojechać nawet do Kołobrzegu - jest trasa.
  • Odpowiedz
@Lonate: Dzięki za konkretną odpowiedź. Nasze bobo to nie ten typ, co je i śpi, ma chłopak większe wymagania od życia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie te przerwy w podróży mnie trochę przerażają - przy dobrej pogodzie można z auta wyjść, dać mu się w wózku rozprostować. Ale przy deszczu, to obawiam się, że byśmy wielki jechali. Jak wspominałam, pierwsza myśl, to był wyjazd gdzieś bliżej
  • Odpowiedz
@robertx: Tak jak mówisz, u maluszków nawet tygodnie różnicy, to przepaść. Sama widzę, jak on się zmienia, zobaczymy w jakiej kondycji będzie we wrześniu. Jeśli teraz się nie wybierzemy nad morze, to z podrośniętym bobo na pewno Trójmiasto przyatakujemy :)
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: a Ty wszystko zawsze pamietasz?
Bo nie sądzę. Może też siedz w domu? :)

Dziecku dostarczy wrażeń zmiana miejsca, inne otoczenie, powietrze. Nie musi mieć wspomnień do końca życia z takiego wyjazdu :)
  • Odpowiedz
@zlowroga_ostryga: Dużo zależy od tego jak bobas będzie przeżywał podróż. U nas na początku było spoko, bobo spało, potem zaczynał się ryk. I zatrzymywaliśmy się na stacjach benzynowych, Orlenu przy drogach szybkiego ruchu i autostradach mają fajne pokoje dla rodziców z dziećmi :)
  • Odpowiedz
@Lonate: Na razie wytestowaliśmy trasę 2h. Spać w aucie to jakoś niespecjalnie uwielbia, robi sobie drzemkę, ale później włącza się tryb atencji albo syrena alarmowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na szczęście chętnie ogląda książeczki kontrastowe więc da się jechać :)
  • Odpowiedz
@zlowroga_ostryga: To pamiętaj jeszcze, że najbezpieczniej jest jak rodzice obydwoje jadą z przodu, a dziecko samo z tylu - przy wypadku siła uderzeniowa ręki osoby dorosłej może zabić bobasa
  • Odpowiedz
@zlowroga_ostryga: To jeszcze tak podpowiem, ze po powrocie do domu z takiego wyjazdu spodziewaj się skoku rozwojowego. Ile razy my gdzieś się nie ruszymy na dłużej to po powrocie młody łapie jakieś nowe skille ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zlowroga_ostryga: ja polecam Trójmiasto - głównie Sopot, po sezonie jest przyjemnie pusto ale nie jest to zadupie i jest gdzie połazić. Wynajmijcie sobie mieszkanie, chyba żw maluch jest z tych spokojnych i nie będzie przeszkadzał w trakcie posiłków- to hotel z wyżywieniem.
  • Odpowiedz