Wpis z mikrobloga

Nigdy nic na mirko nie pisałem, tylko czasem plusy rozdawałem xD ale dziś patrząc na to co się #!$%@? w Polsce to czuję potrzebę pokazania wam tego perspektywy studenta mieszkającego w Danii.

Wyjechałem do Danii od razu po maturze, skusiła mnie wizja mieszkania samemu oraz duża pomoc dla studentów od rządu. No, ale za kogo mają tutaj nasz kochany rząd xD to juz szybko ogarnąłem bo już na pierwszych zajęciach, na których to chcieli nas zapoznać ze swoją kulturą. Nasi Duńscy wykładowcy chwalili się na prezentacji jaka to ich demokracja jest wspaniała i niezagrożona, w ramach pokazania przeciwieństw zestawili swoją jakże perfekcyjną demokrację z państwami, które z demokracją mają ewidentnie problem. Umieścili tam zdjęcie Xi JInpinga (Chiny) oraz jak możecie zgadnąć obok ukazało się zdjęcie naszego wspaniałego słońca narodu Andrzeja Dudy XDDDDD. Więc już na samym początku ogarnąłem, że nasz rząd to zbyt lubiany nie jest.

Teraz może o tym popularnym LGBT w Polsce, na Twitterze ciągle spotykam historię jak to ludzie z innych krajów gratulują nam Polakom, że jesteśmy ostatnim normalnym krajem europy...ale to się chyba dzieje tylko w głowach tych co to wymyślają XDDDD. Opowiem wam historię jaka mnie spotkała. Poszedłem raz z ziomalami na imprezę i wiadomo trochę zostało wypite. Zszedłem wtedy z moim kolegą z Brazylii na tematy bardziej polityczne, oboje mieliśmy w końcu na co narzekać xD
Powiedziałem mu o tym co we wspaniałym Świdniku wprowadzili, jak on usłyszał, że u nas wprowadzili coś takiego jak strefa wolna od LGBT to myślał, że sobie bekę z niego kręcę xDDD. Dopiero jak mu na Google pokazałem to uwierzył. Jeszcze lepsze jest to, że po parunastu minutach podbił do mnie jeszcze raz z jakąś koleżanką tez z Brazylii i prosił żebym jej to jeszcze opowiedział bo ona też nie wierzy, no ogółem zajebiście, że ludzie dosłownie nie mogą uwierzyć co się u nas #!$%@? XDDDDD.

Zresztą ile razy to już słyszałem żarty, że no życie w Polsce to zajebiste jest, ale potem dodawali unless if you are gay, young, old, woman... i wiele innych XD

Mieszkam w dość małym (jak dla mnie, bo pochodzę z Gdańska, ale dla dunoli to jedno z większych miast w ich kraju),
ale nawet tutaj dotarły wieści o strajku kobiet i na mieście można było spotkać pioruny na każdym kroku, tak dodaje to jakby ktoś pomyślał, że o tym się nie mówi tutaj, #!$%@? nawet Rumuni mieli z nas bekę XDDD RUMUNI #!$%@?.

Sytuacji takich miałem pełno, ale teraz chcę bardziej napisać o tym co sam o tym myślę z perspektywy młodego Polaka, który mieszka w obcym kraju.

Urodziłem się w wolnej Polsce i innej Polski nie znam. Dzięki moim rodzicom nigdy nie musiałem się martwić o jedzenie, czas na naukę czy cokolwiek, dali mi wszystko co mogli i za to zawsze będę im wdzięczny. Wyjechałem bo chciałem się usamodzielnić, trochę zarobić i poznać trochę innego świata. Wiele razy przez myśl przechodziło mi to żeby wrócić do Polski ponieważ mam tam rodzinę za którą codziennie tęsknie oraz przyjaciół, z którymi każda chwila to radość dla mnie. No szczęście w życiu miałem. Sama Polska jako kraj też nie maluje się w takich okropnych barwach, wielu moich rówieśników ciągnie się do pracy i chce coś ze sobą robić, natomiast młodzież w takich krajach jak Dania czy Niemcy to jest dramat, tutaj typy starsze ode mnie o 5-6 lat to nie mają chęci na nic, a nawet jak mają to nie umieją xD. Więc wciąż myśle, jest u nas w kraju potencjał żeby było normalnie. Tylko żeby ten potencjał wykorzystać to u władzy musi być ktoś normalny XD. Miałem marzenie, w sumie nadal je mam, chciałem wrócić do Polski i dzięki pieniądzom jakie zarobiłem w Danii otworzyłbym małą pizzerie. Jednak potem jak zobaczyłem jak w Polsce traktowani są przedsiębiorcy i to jak będą wyglądać realia po wprowadzeniu Nowego Ładu to mi się odechciewa...a dziś to już w ogóle straciłem resztki nadzieję. Tak jak napisałem wcześniej, urodziłem się w wolnej Polsce, a niestety coraz bardziej zastanawiam się czy ta Polska dalej jest wolna. Glosowania trzeba anulować "bo przegrywamy". Policja jest na służbie jednej partii, a media mające narrację inną niż jedyna prawidłowa są zwalczane i to za przyzwoleniem wielu ludzi xD. Czterech posłów się pomyliło, więc trzeba było powtórzyć głosowanie xDD NO LUDZIĘ XDDDDD. Dziś coś we mnie pękło, Polskę kocham i kochać będę bo to jest mój dom, ale zarazem cholernie to boli jak widzę, że grupa ludzi po prostu niszczy to o co jeszcze 40 lat temu walczyli moi dziadkowie. A największy ból sprawia mi to, że ja naprawdę nie wiem co mogę z tym zrobić...

#sejm #polska #bekazpisu #tvn #emigracja
  • 60
@Qilax: Strasznie Ci zazdroszczę, też chciałem wyjechać zaraz po maturze do Danii na studia ale jako że nie miałem żadnych oszczędności to bałem się że sobie nie poradzę, a teraz tkwie w wieku 21 lat w małej mieścinie bez perspektyw..
@Qilax wykłady, kolosy, ogólnie całe studia masz po angielsku czy duńsku? I na jakim kierunku jesteś, jeśli można wiedzieć :v. Pytam bo jak tak piszesz o tym wsparciu studentów, to sam się zastanawiam czy może szczęścia tam nie spróbować. Jak wyglądała sama kwestia rekrutacji? Normalnie twoją maturkę przeliczali na punkty uczelni?
@Qilax: no fajnie, ale musisz sobie zdać sprawę z tego że twoje kosmopolityczne środowisko Eeazmusów z liberalnego zachodniego uniwerku ma się do ogółu społeczeństwa Danii, Brazylii, czy Rumunii jak słoń do słoniny. Popatrz na to jaki szok przeżyło środowisko akademickie w USA po wyborze Trumpa na prezydenta, albo brytyjskie po przegłosowaniu brexitu.
@Qilax: a ja nigdy nie wyjechalem, siedze tu zyje skromnie ale nie pojade zmywac naczyn #!$%@? helmutowi. wole sie usamodzielniac w kraju za dobra kase. A jesli chodzi o rzady to nie wierze ze u ciebie w danii jest tak kolorowo, wszedzie w europie wladza ma #!$%@? taka prawda. Cala komisja europejska ma #!$%@? ale to inny temat

A co do tematow to truizmy troche ktore kazdy normalny w polsce wie
siedze tu zyje skromnie

a ja nigdy nie wyjechalem, siedze tu zyje skromnie ale nie pojade zmywac naczyn #!$%@? helmutowi. wole sie usamodzielniac w kraju za dobra kase.


@ByczeqFernando: jezeli u helmuta zmywalbys naczynia a nie zarabiał konkretne pieniądze/robił coś sensownego to w Polsce tez jestes gownem sprzedającym 1/3+ swojego czasu miesięcznie za 600 euro wyrabiając ekwiwalent pracy w fabryce smrodu - z tym, ze uwierzyles w bajki o przynaleznosci i
Na twoim miejscu jak najszybciej bym prosił o drugie obywatelstwo, i zrzekł się polskiego,


@MightyGoldberg: zrzec sie polskiego obywatelstwa nie jest tak łatwo - Duda musi ci podbić swistek w terminie w zaden sposob nieokreslonym i nawet nie ma obowiazku wydania ci odmowy. Ale tak, podwójne obywatelstwo w jak najkrótszym terminie to sensowna opcja, sam niedawno wyrobiłem niemieckie. A cyrk w Polsce oglada sie jak dobry standup z 36 milionami uczestników.
@ByczeqFernando: Skoro jedynie naczynia potrafisz zmywac, to juz widze jak sie usamodzielnisz w PL xD
Wiesz, ze wyjechali tez ludzie z wiedza, doswiadczeniem i fachem w reku? Oni juz nie wroca, a ich dzieci przyjada co najwyzej do dziadkow na wakacje.
Chociaz ja mam nadzieje - zazborcow przezylismy jako narod, II tez i komune. Mam nadzieje, ze po pisuarach uda sie nam jednak podsniesc.
@Strahl jakiej przynaleznosci xD ja po prostu mam rodzine tu i nie chce wyjechac co trudnego w zrozumieniu A tu zarabiam dobra kase uwierz mi ;) jak musiales wyjechac twoja sprawa przecieraj lzy dalej z dala od bliskich