Wpis z mikrobloga

Zawsze wiedziałam, że tirowcy to stan umysłu, ale dzisiaj trafiłam na wyjątkowy okaz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jechałam S11 - odcinkiem, który jest aktualnie w remoncie, ograniczenie prędkości 80 km/h (tyle dokładnie jechałam). Typ podjechał mi tym tirem pod dupę auta i zaczął trąbić. XDDD Do teraz nie wierzę.

#ruchdrogowy #przepisydrogowe #motoryzacja #samochody #tir #logikatirowcow
vinca - Zawsze wiedziałam, że tirowcy to stan umysłu, ale dzisiaj trafiłam na wyjątko...

źródło: comment_1628697803bCowbfsaQY0MVg5R8hkfpJ.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vinca: ja zawsze w takich sytuacjach zwalniam bo przecież kierowca z samochodu z tyłu ostrzega przed jakimś niebezpieczeństwem którego nie widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Dejwi996: gdyby byl troche dalej, to bym tak zrobiła, ale byl tak blisko, ze balam sie, ze mi wjedzie w dupę, a moje sluzbowe auto to taka mala #!$%@?, lepiej nie kozaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vieniasn: na takich dzbanów są też paragrafy w pord

Warto pamiętać, że wykroczeniem jest również jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym. Takie zachowanie zagrożone jest mandatem w wysokości od 50 do 200 zł oraz dwoma punktami karnymi. Oznacza to, że poruszając się po drodze nie należy przekraczać dopuszczalnej prędkości, ale nie można również jechać zbyt wolno


https://www.infor.pl/prawo/wykroczenia/wykroczenia-drogowe/282062,Utrudnianie-ruchu-drogowego.html

@vinca: wątpię byś w aucie osobowym, mając na blacie 80,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@papaj_21_37: nikt nie da jej mandatu za to że jedzie tam 60 czy byś tego chciał czy nie
ma prędkościomierz to z niego korzysta nie będzie dodawać czegoś bo pan tirowiec jak jedzie 5km/h wolniej to umrze

między 70 a 75. Odpal sobie gps i zobacz. Dlatego dodaje się dychę do tego co blacie


wtedy wyjdzie 85 a to skutkuje mandatem do 50zł
  • Odpowiedz
@vieniasn: nie wychodzi, ponieważ jakbyś miał pojęcie na temat w którym się wypowiadasz, a nie kierował się ślepymi emocjami, wiedziałbyś o tym, że każde urządzenie pomiarowe, w tym radary ręczne, fotoradary ale także tachografy mają tolerancję błędu, która najczęściej wynosi 5% nie mniej niż 1-3 kmh (czasem nawet więcej) a w przypadku suszarek tolerancja może być większa. Zależy od prędkości obiektu, który jest mierzony.
  • Odpowiedz
@vieniasn: można, ale pan tirowiec jak jest szoszonen ukraińskim na prochach może mieć w dupie czyjeś zdrowie i życie i po prostu zepchnąć z drogi, choć wystarczy drobne najchanie na zderzak. Sąd sądem, sprawiedliwość musi być po naszej stronie. BTW cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo i jezdzili "zgodnie z przepisami"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@papaj_21_37: to niech pan tirowiec nie powoduje tego stresu i nie zmusza mnie do jazdy ponad limit
sam decyduje kiedy chce jechać szybciej a nie "szoszon" za mną
  • Odpowiedz
@vieniasn: do tego zmierzam. Skoro typ mruga drogowymi i trąbi i wywija inne fikoły, to nie wiem jak go inaczej nazwać. Zdrowy rozsądek każe uciekać, poza tym w takiej sytuacji policja prędzej jego zatrzyma niż tego co jedzie za szybko. Poza tym nawet jak nie zauważa, można się wytłumaczyć i może zainterweniują.
  • Odpowiedz