Wpis z mikrobloga

Moja pierwsza 5'' własnoręcznie złożona i jeszcze* nic nie wybuchło (ʘʘ)

Dość ciężka rama, ale nie mam zamiaru inwestować w gopro w tym momencie, więc ostatecznie wyszło ~666 gramÓW

Po pierwszym locie (z pół baterii, bo zapomniałem OSD skonfigurować) mam wrażenie, że czuć wagę w porównaniu do takiego 2.5'' Phantoma HD - ale to uczucie może minie jak się oswoję

_* kwestia czasu_
#dji #drony #fpv
sirgorn - Moja pierwsza 5'' własnoręcznie złożona i jeszcze* nic nie wybuchło (ʘ‿ʘ)
...

źródło: comment_16286800038hnRlpWRw95gi5DTaoUFBr.jpg

Pobierz
  • 20
@feber: tak, w takim stanie jak na zdjęciu - odejdzie jeden strap, bo średnio trzyma i chcę go zamienić na rzep (przyklejony na baterii i ramie). Bateria mocno poszła do przodu przez brak kamery z przodu (a z tyłu ciężki air unit)
@feber: chciałem napisać, że dvr z air uni nie jest najgorszy, ale właśnie na niego spojrzałem i ... na intagrama moze się nada XD


wylatałem baterie co miałem i myślałem że na dłużej będą starczały, a tu ledwo 3 minuty (ʘʘ)
no zdjęcie powyżej było robione przed pierwszym lotem, bo gdyby się coś stało to chciałem mieć dowód że był ładny xD co sie potem szybko okazało, że nie miałem na radiu przełącznika od angle mode i po 1 baterii wracałem do domu, bo na angle szybciej rozbije drona (co mi się już 2 razy zdarzyło latając 2.5'') niż polatam

masz cała rodzinkę co na ścianie wisi :)

w sumie tylko musialem śmigła
sirgorn - no zdjęcie powyżej było robione przed pierwszym lotem, bo gdyby się coś sta...

źródło: comment_1635504194smFDUVOVY0o8n5f37d0vHP.jpg

Pobierz
@groznaglizda303: no u mnie od najmniejszego to meteor65 na drukowanej ramie własnej roboty, phantom hd 4s (gotowiec) i ten składak na ramie sector v3 - na tego 2.5'' phantoma (teraz chyba smart 25?) trzeba uważać, bo rama łamie się jak zapałki, za to 5'' jest jak czołg

5'' to chyba taki słodki middle ground jeśli chodzi o moc, wielkość i prowadzenie drona, 7'' mi się już kojarzy bardziej pod cine
@sirgorn wiadomo, bez trytek się nie poleci xD cylinderek to kondensator ze starego tv bo mi obraz szumi, muszę zamówić coś mniejszego tej pojemności. To mój pierwszy dron ever, spaliłem przy budowie i naprawach że cztery kontrolery i vtx xD
Myślę aby go rozebrać kiedy i złożyć jeszcze raz ale już z wykorzystaniem drukareczki, aby wszystko było poco bello. Bateria wczoraj przyszła to 5200mah 4s zobaczymy co z tego będzie. Świetnie się
@groznaglizda303: przez chwilę pomyślałem, że Twoj 7'' wazy tyle co mój, ale Twój bez baterii :D
pamiętam mój pierwszy raz jak usłyszalem 5'' na żywo, w porównaniu do mojej 2.5'' pszczółki - pewnie między 5 i 7 też jest różnica.

No mają baterię na dolę to trochę lipa, bo na niej lądujesz - tutaj faktycznie by się przydał jakiś cage wydrukowany