Wpis z mikrobloga

Ciekawa jest dyskusja z dzbanami motoryzacji.
Gdy dyskusja dotyczy podwyżki mandatów dla samochodziarzy to:
- infrastruktura jest tragiczna 99% dróg nadaje się do remontu. A znaki są źle postawione.
Gdy dyskusja dotyczy infrastruktury dla rowerów:
- Łoo panie mamy takie cudowne drogi ścieżki dla rowerów i inne pierdoły a Ci nie jezdzą po ścieżkach. Wszystko jest zrobione a Ci pedalarze nadal narzekają bo infrastruktury nie majo hehe. Jak Ci nie pasuje infrastruktura to se rower zmień na mtb.

Dziwnym trafem nie wyciągają wniosku że to może ich samochód nie jest przystosowany do infrastruktury drogowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#motoryzacja #samochody #rower
  • 35
@Yurakamisa: no niestety często infrastrukturę dla rowerów tworzą ludzie którzy na rowerze ostatnio jeździli po komunii.

Na wykopie też co jakiś czas można przeczytać gorzkie żale ludzi, którzy zaczęli jeździć rowerem i dopiero wtedy zauważyli, że ścieżki są poprowadzone totalnie z dupy, bez sensu, z wysokimi krawężnikami i z kostki, no a z samochodu tego nie widać, masz cyklisto położoną czerwoną kostkę frezowaną szeroką na 50cm to po niej jedź XD
@Yurakamisa: Generalnie moim zdaniem to to zwiększenie kwoty za dużo nie da jeśli nie poprawi się nieuchronność kary. Jeżdżę codziennie od 6 lat autem po całym województwie (zach-pom) i sytuacji gdzie bym widział policję z suszarkami to mogę policzyć na palcach u rąk. Niestety poczucie bezkarności będzie takie samo o ile nie wzrośnie skuteczność wyłapywania tychże wykroczeń.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damian_co_dalej: jeżdżę rowerem, w moim mieście infastruktura jest dobrze poprowadzona (co się da na chodniku, to jest na chodniku, czego się nie da to na ulicy wyznaczony pas).

Infastruktura ma dopiero rok, więc jest nowa. Natomiast ulice to w większości stare są i łatane, zamiast zrobione od podstaw.
@Reezu: u mnie w mieście infrastruktura rowerowa wygląda tak, że jak samochód przejeżdża przez skrzyżowanie na wprost, to robi to w jednym ciągu świateł, rowerzysta musi czekać 3x, bo samochody, tramwaj, samochody (pic rel)

na innym skrzyżowaniu znowu jeżeli nie wciśniesz przycisku, to możesz czekać do usranej śmierci, czasami stoję cały ciąg świateł, bo wcisnąłem przycisk trochę za późno

drogi dla rowerów które 5x zmieniają stronę po której idą też są
źródło: comment_1628668263uONp3mpdlnjkcAmamLMYCv.jpg
@Reezu: gdzieee, drugi przypadek z przyciskiem zgłaszałem, to dostałem zwrotke

Dla całej inwestycji związanej z przedłużeniem Trasy Uniwersyteckiej, projektant sygnalizacji świetlnej zaproponował rozwiązanie polegające na wdrożeniu na wszystkich przejściach dla pieszych oraz przejazdach rowerowych przyciski odpowiadające za wzbudzenie danej grupy sygnalizacyjnej. Jednak zgodnie z podjętą polityką miasta Bydgoszczy, przejścia i przejazdy równoległe z kierunkiem głównym uruchamiane są automatycznie. Tak też jest w omawianym przypadku (równolegle dla ulicy Ogińskiego i dalej ulicy
infrastruktura jest tragiczna 99% dróg nadaje się do remontu.


@Yurakamisa: To mnie zawsze rozwala. Brak infrastruktury - dlatego pozwólcie nam zapier..ć( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak dacie nam infrastrukturę to zapewne będziemy jeździć przepisowo.. Uj, że do najcięższych w skutkach wypadków dochodzi przy super pogodzie, więc tak samo będzie i z super infrastrukturą.
@magicznyfred: A zaraz potem w Niemczech to jeżdze przepisowo bo jak jest 90 to powyżej tej prędkości można się zabić. W Polsce natomiast jak jest 90 to spokojnie można lecieć 110 bo infrastruktura jest robiona pod wyższą prędkość. Tak więc lecę 110 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rinter: Chłopie, jest jeszcze lepiej: rolkarze wywalczyli, dekadę temu około w Krakowie, chodniki z asfaltu i kostki niefrezowanej. Po latach okazuje się, że decydenci i budowniczy to mają w #!$%@? i nadal większość nowych/remontowanych chodników to gówno. Żeby dodać dodać pikanterii to zaczęli nawet robić ścieżki wysypane kamyczkami w parkach. To jest kuriozum, uchwalają jedno robią drugie. Z DDR jest bardzo podobnie.
@Yurakamisa: Kupiłem sportowe auto na twardym zawieszeniu z pełną świadomością jak wyglądają drogi i z czym to się wiąże, na nic nie narzekam - rozumiem, że jestem usprawiedliwiony z #!$%@? po pedalarzach jak tylko się da? ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Yurakamisa: Jaka infrastrukturę? Jesteś głupi czy nienormalny? Odpisałem ze niczego nie wymagam, na nic nie narzekam - jestem przeszczesliwy z tego co jest dostępne mimo ze kompletnie niedopasowane do mojego sprzętu. Wiec odpowiedz teraz ładnie na pytanie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@pablooooo: odpowiedź będzie taka że nie jeżdżę szosa a stan infrastruktury przeszkadza nawet na moim rowerze( ͡° ͜ʖ ͡°) a rower latał nawet po korzeniach i się lepiej jechało niż na niektórych ścieżkach.
Przejezdz się tym sportowym samochodem po drodze z metrowych betonowych płyt a przyjemność będzie identyko. A nawet w sumie lepsza bo tam masz wyznaczona drogę i nie musisz wysiadać z samochodu aby go pchać
@Yurakamisa: W dalszym ciągu - wiedziałem na co się piszę, świadomie kupiłem takie auto i nie wymagam ani nie oczekuję że ktoś zrobi mi drogi pod moje auto. Mogłem kupić coś z miękkim zawieszeniem, SUVa itp itd, ale tego nie zrobiłem z pełną świadomością z czym to się wiąże. Tak samo wsiadając na rower akceptujesz to w jakim stanie są ścieżki rowerowe i się po nich poruszasz, a nie łamiesz prawo
@Yurakamisa: Owszem - ponad rok temu, nie tyle nieumiejętne co debilne wynikające z nieznajomości przepisów i pójścia za tłumem jak baran z czym się nie kryję - jak coś #!$%@?ę to nie mam problemu się do tego przyznać ( ͡ ͜ʖ ͡) jak widać po tym jednym jedynym wykroczeniu popełnionym nieświadomie potrafiłem wyciągnąć jakieś wnioski i konto czyste, w przeciwieństwie do pedalarzy z premedytacją łamiących prawo
To nad czym najbardziej ubolewam po zmianie auta to to, że w nowym nie jestem w stanie ustawić spryskiwacza prawego tak, żeby być w stanie fundować takim prysznic jak miałem w zwyczaju w poprzednim aucie


@pablooooo: Jedno zdanie a jak dużo mówi o chorym psychicznie człowieku
@Yurakamisa: Czyli osobie z premedytacją łamiącą prawo? Co ja poradzę, że widząc takie osoby nie wierzyłem własnym oczom i potrzebowałem wyczyścić szybę żeby upewnić się, że rzeczywiście mając ścieżkę rowerowa ktoś jedzie ulica ¯_(ツ)_/¯