Wpis z mikrobloga

Wykop to miejsce gdzie takich fikołków logicznych już dawno nigdzie nie widziałem.
A to co sie tu #!$%@? w temacie nowego taryfikatora to już w ogóle jedno wielkie XD

Na głównej, przez ostatni rok, sporo artykułów o wypadkach, pijani kierowcy, czesto zabite rodziny... Masa chamów i buraków. Albo "lżejsze" akcje ze stopchama czy kamerek.
Wszędzie pod tymi artykułami komentarze typu:
"jak takiemu burakowi grozi 500 zl mandatu to sie nie ma co dziwić, że wsiada #!$%@?"
"auto za 300k i 500 zl mandatu. Powinno być jak w Skandynawii (albo Szwajcarii), mandat proporcjonalny do zarobków, a w Danii to nawet auto zabierają"

Nagle trzask, bo wczoraj, chłop na mirko wyliczal jaki procent pensji to mandat w Niemczech vs w Polscr.

Ja #!$%@? xDD przeczytajcie sobie ten artykuł.
"za wyprzedzanie na podwojnej ciągłej"
"za jazde pod wplywem alkoholu"
"za omijanie rogatek"
"za przekroczenie prędkości o 30kmh"

Serio #!$%@?, o ile jeszcze prędkość do mnie dociera, bo sam nie jeżdżę zawsze 70 na 70tce tak cała reszta to po prostu patologia na drodze. A w komentarzach na mirko teksty "lubicie być trzymani za morde"...
No #!$%@?, może jak polactwu dać 20letniego gruza + 2 przepisowo jadące auta przed nim na DK to zaczyna się wyścig jak w jakimś #!$%@? Need For Speedzie.

Szybko skończy sie temat wsiurów z "lubie #!$%@?ć" jak będą musieli sprzedawać swoje Civiki i e36 na żyletki, żeby chociaż część mandatu spłacić.
A i byznesmeni z Mercedesów czy BMW X6 mocno po kieszeni dostaną jak w końcu zapłacą za mandat chociażby koszt klocka do ich wypasionych fur.

Ale nieee, na wykopie oczywiście fikołki, że hehe, kolejna dobra zmiana. Tak #!$%@?, to akurat dobra zmiana. Mimo, że wg mnie, np. 1500zl za kolizje to absurd to większość z tych podwyżek uderzy w debili na drodze - i bardzo dobrze.

Sam mam świadomość, że np. nie trzymam prędkości. Teraz dziękuję bardzo - jest 70, jade max 80 i tyle.

Wiele osób podawała przykład Holandii, że spokój na drogach. Że wysokie mandaty itp. Jak wprowadzano tu ograniczenie do 100 to sebastiany co sie dorobili 10letniego Audi, śmiechy chichy. Pierwsze mandaty za 140 na setce i się kończą śmieszki.
I nie - nie wierzcie też, że w NL każdy jeździ przepisowo itd. Jak nie ma fotoradarów to większość ma 110/115 na tempomacie. Ale przede wszystkim nie ma patoli, która #!$%@? dlugimi, wpycha sie przed ciebie, trąbi, zajeżdża drogę czy jakieś inne zwierzęce zachowania.

I to moim zdaniem będzie plus tych zmian. Debil złapany raz, drugi (a jak #!$%@? ostro i często to nie jest to wcale takie nieprawdopodobne) w końcu odczuje karę, bo to już nie jest takie "kilkka stówek"
  • 94
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: dam Ci prosty przykład dlaczego 1500zł jest absurdalne za przekroczenie o 30. Masz widzew na profilówce więc będziesz wiedział raczej o czym mówię.

Kopcińskiego w stronę centrum, za Narutowicza - dwa pasy, droga jak stół, oddzielny buspas więc do chodnika daleko, na tym odcinku żadnego przejścia dla pieszych - ograniczenie 50. Nie jest to absurd? Kiedy na Pabianickiej jest 70 przy nieskończenie gorszym stanie nawierzchni np? No jest i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@FanaticoRosso1910: mandaty są po to żeby zwiększyć wpływy do budżetu, a nie bezpieczeństwo, bo tyłu akcjach gdzie pod koniec roku policja świra dostaje z wypisywaniem mandatów, żeby tylko wyrobić limity to już nie powinno być żadną niespodzianką.

"za wyprzedzanie na podwojnej ciągłej"


Jak niby mają to weryfikować, musiałby radiowóz jechać za samochodem i nagrywać każdą drogę, albo na chybił trafił akurat kiedy z naprzeciwka ktoś coś #!$%@? bo nie wie, że jedzie radiowóz. I kwota mandatu nie zmieni tego bo po prostu będzie trudno złapać kogoś na gorącym uczynku
Albo akcje jak tutaj, że stają daleko i próbują coś wmówić
  • Odpowiedz
Jak nie jeździsz jak debil to wyzszego mandatu niż 1500 nie zapłacisz i tyle w temacie.


@FanaticoRosso1910: udowodnij w jaki sposób przestrzeganie przepisów przeze mnie ochroni mnie przed ludźmi którzy nie przestrzegają przepisów, czas, start.
  • Odpowiedz
@justkilling tam nie jest 50 dlatego, że jest wiadukt + przystanek + nie ma sygnalizacji na szczycie? Nie pamiętam czy jest tam przejście czy nie, ale nawet jeśli to na takich wiaduktach, na szczycie jest mega #!$%@? widoczność (np. Wypadki na wiaduktach na przybyszewskiego czy rydza, tym rozebranym) Pabianicka ok, ale mimo wszystko 3 pasy i wszedzie sygnalizacje + fotoradary chyba 2

No i ani po Kopcińskiego bym nie jechał 80
  • Odpowiedz
@aarahon a co to ma do tego, do czego się odnosisz? Napisałem, że jesli TY nie będziesz #!$%@?ł to TY nie dostaniesz mandatu.
Ale widze chlopski rozum mocno i zasada "nie bede przestrzegał, bo inni też nie przestrzegają"
  • Odpowiedz
Nie, chodzi mi o debili, którzy za wszelką cenę muszą wyprzedzić


@Heady1991: więc czy będziesz debilem który wyprzedzi rowerzystę na podwójnej ciągłej która będzie ciągnęła się przez dwa kilometry czy jednak będziesz przestrzegał przepisów i nie wyprzedzisz rowerzysty. Dlaczego masz problem z odpowiedzią na to pytanie?

a co to ma do tego, do czego się
  • Odpowiedz
@bn1776 tak jak napisałem wyżej. Mandat to nie recepta na debili i szeryfów. To narzędzie w całej sprawie poprawiania bezpieczeństwa. A że przy tym poprawia budżet no to normalne chyba, gdzie ma trafiać hajs z mandatów i dlaczego państwo ma na tym nie zarabiać?
Nie wiem ile masz lat, ale tak jak opisałem wyżej. Porównaj sobie jak wyglądał temat wariatów na drodze 20 lat temu. Masa wypadków, mniejsze kontrole, mandaty, łapówki
  • Odpowiedz
@aarahon no też ci pisze, że jeśli ludzie zaczną przestrzegać przepisy to wypadków bedzie coraz mniej, ale to nigdy nie spadnie do 0, bo zawsze sie ktoś znajdzie.
Więc rozumiem, że wg ciebie skoro istnieje możliwość, że ktoś sie w ciebie #!$%@?, a ty bedziesz grzecznie jechał to całe to bezpieczeństwo jest #!$%@? warte?
To w ogóle po #!$%@? mamy kodeks karny skoro i tak mordercy będą istnieć? No chłopie, pomysl,
  • Odpowiedz
@Franzowaty: @FanaticoRosso1910: @noitakto: dotychczas mandat za kolizję składał się z dwóch czynników. Za skutek 200 i przyczyne 20-500 z czym max mandat za kolizje to bylo 500. Widocznie uregulowano tematy typu nieustąpienie pierwszeństwa za 20-500 i skończą się mandaty po 250 za kolizje na drodze publicznej strefie ruchu i zamieszkania. Za obcierki parkingowe czy kolizje bez zagrozenia bezpieczenstwa w ruchu drogowym czyli takie zdarzenia gdzie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FanaticoRosso1910:

A że przy tym poprawia budżet no to normalne chyba, gdzie ma trafiać hajs z mandatów i dlaczego państwo ma na tym nie zarabiać?


Ma trafiać i powinien wspierać budżet, patologią jest kiedy to staje się jego podstawową rolą, a często takie głosy się pojawiają, że policja po prostu dostaje limity mandatów do wystawienia więc wystawiają tam gdzie najprościej kogoś złapać, a nie tam gdzie ktoś stwarza największe
  • Odpowiedz
@FanaticoRosso1910: Nie wygrasz z nimi tej dyskusji. Moim zdaniem lament będzie w tym temacie już zawsze, bo ktoś w końcu użyje skuteczniejszego bata na zwierzęta w dżungli.
Najgorsze jest to, że na prawdę ludzie nie mają wyobraźni i nie wiedzą jak zwykły proces przemieszczania się z punktu A do B staje się niebezpieczny przez ich samowole.
Może jakby przyszło im popracować w straży pożarnej bądź w policyjnym wydziale ruchu drogowego to zobaczyliby do jakich ludzkich tragedii dochodzi przez akcje nieodpowiedzialnych kierowców.

@ElPerdedor wyborców PiSu to ja widzę w starych gruzach #!$%@?ących najgorsze szambo na powiatówkach.
Emeryci w niedzielę też mocno rzucają się w oczy ze swoim lekceważącym stosunkiem do przepisów (niekoniecznie
  • Odpowiedz
tam nie jest 50 dlatego, że jest wiadukt + przystanek + nie ma sygnalizacji na szczycie?


@FanaticoRosso1910: a co ma przystanek z przejściem nie na jezdni wspólnego z ograniczeniem do 50? Nie ma żadnego przejścia tam na jezdni, a co do wiaduktu - przejedź się tam kiedyś i powiedz że 90 to #!$%@? tam, widoczność jest 10/10, #!$%@? tam to 140 bo też tak ludzie jeżdżą.

Wypadki na wiaduktach na przybyszewskiego czy
  • Odpowiedz